Skocz do zawartości

[P] szukam planów PROSTEGO trenera z DOKŁADNYM opisem budowy


Pablo621

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do tej pory zajmowałem się tylko helikopterami, ale postanowiłem spróbować czegoś innego. Chciałbym zbudować własny model z balsy. Przeglądnąłem wydaje mi się większość tematów PLANY, ale jakoś wszystkie "proste" konstrukcje mnie przerażają. Czy dysponuje ktoś Planami i dokładnym opisem budowy? Tzn po kolei co jak wyciąć, z czym skleić itd... nie oczekuje po tym modelu wiele, chce żeby latał, skręcał i był trywialnie prosty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Toto, jako że mam za sobą sporo modeli papierowych, to konstrukcja mnie nie przeraża. Jedyna rzecz to elektronika. Co prawda w sumie od tego się zaczęło, sporo się interesowałem elektroniką, zbudowałem nawet swoje radio, ale tutaj są te regulatory, serwa, i właściwie nie wiem co z czym połączyć. poza tym sama cena radia podanego przez Motylast'ego to 125zł, przy czym to bez nadajnika jest.

 

Czy można to radio zastąpić E-skayowym EK2-0426?, od razu miałbym 2 serwa i nadajnik (4-kanałowy). To jest zestaw który kupiłem z Big lamą. Pozostaje jeszcze tylko kwestia regulatora i ewentualnie trzeciego serwa. Podpowie ktoś jak zrobić to "dosyć" niskim kosztem? Jestem w stanie kupić porządny silnik i aku (bo to zawsze mi się przyda) a reszta tak z umiarem proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można to radio zastąpić E-skayowym EK2-0426?

Można.

 

Pozostaje jeszcze tylko kwestia regulatora

Regulator dobiera się do silnika, powiedz jaki silnik kupisz to dobierzemy regulator.

 

ewentualnie trzeciego serwa

Serwa są tanie, w polsce kupisz najtansze za 15 zł, za granica jeszcze taniej.

 

 

Jestem w stanie kupić porządny silnik i aku (bo to zawsze mi się przyda)

Na początek nie silnik, ani nie aku są najważniejsze, ale aparatura.

 

Ile masz kasy na to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że aku i silnik nie jest najważniejszy, ale zajmuje się robotyką (naziemną) więc na to kasy mi nie szkoda. Ale tu stosuje się tylko silniki komutatorowe, więc sterowanie obrotami jest proste... Póki co to największy problem mam z elementami takimi jak gyro, czy regulatory bo nie wiem na jekiej zasadzie to działa a producenci nie chcą mi udostępnić schematów...(wysłałem 5 maili, z czego odpowiedz dostałem na 1 : "te informacje są utajnione, nie dla wiadomości publicznej. możesz wykupić licencje" jakoś tak.) dlatego zadaje głupie pytania. :oops:

Jeszcze się na nic nie zdecydowałem. Powiedz mi jaki sygnał pojawia się na wyjściu z odbiornika. Wiem że mogę to zmierzyć, ale oscyloskop stoi we wrocku w naprawie, bo właśnie zachciało mi sie mierzyć... Chodzi mi o to, ze bezpośrednio z radia zasilane są serwa, natomiast nie silniki. Tak jest zawsze?

Co do silnika i regulatora, jaki zestaw radzisz? tak 100-150 zł w sumie.

Aku to sobie dobiorę :D z tym nie mam problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy modelarze, czy "prosty model z balsy" to jest TOTO, RWD Skazoo albo Wicherek????

 

polecam Telemastera, albo jakiś zestaw, kolega z forum Kakabe ma chyba dwa trenerki w ofercie z czego jeden forumowy "Puzzel".

 

moim Telemasterem dwóch kompletnych laików latało bez problemu, tylko po wcześniejszym jednogodzinnym treningu na symulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: BEC : 5V1.5A 4-5mini servo,3LIPO/3-4mini servo ten regulator obsługuje też serwa? czy to raczej bezpośrednio z radia? I skąd wiesz że będzie pasował do mojego radia: EK2-0426?

Tutaj trochę informacji. Jest to temat przyklejony w dziale "Od czego zacząć". Kilku ludzi się starało aby co nie co informacji w wątkach przyklejonych umieścić. Najpierw poczytaj - później pytaj o to co niezrozumiałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do telemastera to nie stać mnie na taki model... Jak pisałem miałem już co nieco do czynienia z modelarstwem, ale nie latającym, dlatego się pytam.

czy ja wiem, na telemastera 900mm rozp potrzebujesz może ze 4 deski balsy, jedyny realny koszt to folia na pokrycie.

Ale z depronu zrobisz dużo szybciej model, i jako pierwszy taki polecam zamiast balsianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze pan wskazać instrukcję budowy? I plany mi przesłać? nie wiem jeszcze co to jest ta folia, ale poza tym znalazłem Pana artykuł na forum z relacji z budowy.

 

Edit:

A i jeszcze co do tych laików co Pan Slawek_9000, mówił, ale ja bede to musiał sam to uruchomić i tu bedzie problem :) abo i nie, pożyjemy, zobaczymy :D

 

Od Rob Mc Fly

Scalenie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.