Skocz do zawartości

Nauka na Błędach


satoo

Rekomendowane odpowiedzi

Depronu w Dębicy nie zabrakło? Modele sprawiają wrazenie jakby napędem była skrecona (ledwo) guma? Czemu nie zastosujecie jakiegoś wydajniejszego silnika, no i SC chyba troche do przodu... A może chodziło wam tylko o dobry ubaw? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC znacznie do przodu

 

a silnik hmmm- albo masz źle dobrane śmigło albo pakiet niewydolny. Jak przypuszczam zastosowany tam jest typowy dzwonek, to powinien ten model iść ze sporą prędkością, a na filmach ledwo uzyskiwał prędkość przeciągnięcia po wyrzucie.

 

o katach zaklinowania płata nie wspominam, bo pewnie nie wiesz co to jest, a model wykonany zgodnie z planami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam początek lotów był taki , że traciłem zasięg po 10m ... niestety przez caly czas loty odbywaly sie na pakietach 2S , od niedawna mam 4S i mocy nie brakuje . Chyba macie racje z SC. Marcin pewnie Cie zaskocze ale doskonale wiem co to kąt zaklinowania płata. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze 4s do tego silnika to chyba przesada :D

 

Marcin pewnie Cie zaskocze ale doskonale wiem co to kąt zaklinowania płata. ^^

Chyba macie racje z SC

Michał znać teorie kąta zaklinowania, a umiec z tej wiedzy korzystać to chyba nie jest twoją domeną :]

 

nie to żeby się wyśmiewać, ale jak byś nie wiedział to SC i kąt zaklinowania są mocno ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że tu nie chodzi o SC, kąty zaklinowania pakiety itd tylko trzeba przeszkolić kolegę, żak wyrzucać model.

Z taką siłą to może dziewoję po :ass: klepać, a nie ciskać model trenerka do lotu :P .

hehehehehe święta racja :P Model jak już wystartuje to leciiii..... :devil: ale jak widać na filmie: silnik na max, wysokość na max do góry, to jak tu uniknąć przeciągnięcia, chyba że próbowałeś trenerka na śmigle zawiesić :P

A co do BHP.... może ktoś z rodziny jest szklarzem i trzeba mu dać zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuty były ok. Taki depronolot z mocnym silnikiem, to w ogóle wyrzucać nie trzeba. Ja swojego puszczałem "z biodra" pod kątem 45 stopni w górę, sam z ręki wyskakiwał.

 

Pozdrawiam i udnych lotów.

baxter

P.S.

Najbardziej podobała mi się w tym filmie radość i determinacja. No i uważam ze ktoś kto nie wstydzi się pokazać swojego niepowodzenia "ma nabiał" tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego puszczałem "z biodra" pod kątem 45 stopni w górę, sam z ręki wyskakiwał.

 

Ja swój tak samo rzucałem, ale jeszcze nadawałem mu ruch obrotowy (jak bumerangowi) żebym jak, przypadkiem by nie poleciał, mógł go złapać :P

 

Ale rzeczywiście za wytrwałość to trzeba kolegę pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez mi sie wydaje ze to sciema . Przy wielkosci tych modeli i zastosowanym napedzie to nawet deska kiblowa by poleciała . A co do dbałosci o wykonanie to wyciety na pałe model decholota z epp ( czas ciecia i montazu 1h 40 min ) którego na szybko było potrzeba ulotniłem bez problemu . chyba ze koles miał 5m zasiegu , innej opcji nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.