Skocz do zawartości

czy latał ktoś EG bez użycia lotek ? czy i jak zwiekszyć wzn


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

1. bez lotek?, nie będzie w ogóle skręcał

2. na pewno

bzdura. Lata i skręca normalnie bez użycia lotek i wzniosu, choć wymaga pewniej wprawy i doświadczenia.

jeżeli tak to super, DZIĘKUJĘ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Mesjasz, szybowiec bez wzniosu i lotek ci nie bedzie skrecal. latalem czyms podobnym do eg i bez uzywania lotek ledwo co skreca.

Cimek, kotecek pewnie ma skrzydla z lotkami, ale chce latac bez lotek, bo model ma byc dla mlodych na nauke latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bez lotek?, nie będzie w ogóle skręcał

Bzdura totalna.

Bartosz Mesjasz, szybowiec bez wzniosu i lotek ci nie bedzie skrecal. latalem czyms podobnym do eg i bez uzywania lotek ledwo co skreca.

Podobny to nie taki sam.

 

Przetestowałem bez lotek... Odłączył mi się Y od odbiornika i tuż nad ziemią po starce lotki już nie działały. Skręcał normalnie z samym SK. Żadnego problemu nie było więc jeśli nie wiesz na 100% to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W 2008r. latałem EG Electric (na silniku szczotkowym). Pierwszy jego lot i lądowanie w duuużej kałuży na łące jaka zostałe po wylaniu Warty. Efekt - padło serwo od lewej lotki. Odpiąłem lotki od nadajnika i fruuu... no i co? Poleciał, na kierunek też reagował choć trochę "wołowato" i robił dość obszerne zakręty. Dodam, że pogoda była prawie bezwietrzna, dmuchało ok. 2m/s.

Po powrocie do domu wymieniłem serwo i na drugi dzień kolejne loty.

EG może latać bez lotek, raczej przy bezwietrznej pogodzie ale z lotkami to dopiero była frajda, lotki w lewo, obrót o ok. 60 stopni i zaciągamy wysokość i wychodzi zakręt prawie w miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy Star nie ma lotek i skręca. Proponuję do EG bez lotek przy skręcaniu zastosować taką samą technikę jaką można stosować przy Easy Starze, czyli przy wychylonym sterze kierunku lekko zaciągać ster wysokości wtedy skręca lepiej. Przy Easy starze pozwala to na sprawne skręcanie przy wietrznej pogodzie. Oczywiście lepiej to poćwiczyć na początku na większej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.