Skocz do zawartości

Taka tam prośba/pytanie


Air

Rekomendowane odpowiedzi

24 kwietnia tego roku na lotnisku w Sochaczewie organizuję motoryzacyjną imprezę pod nazwą AWSA - Amatorskie Wyścigi Samochodów Amerykańskich (http://www.awsa.org.pl)... Impreza jest zamknięta, nie ma też charakteru komercyjnego. Będzie sporo atrakcji, a jako, że chciałbym mieć jak najwięcej dokumentacji wszelkiego typu zgromadzonej na imprezie mam pytanie, czy któryś z kolegów byłby chętny w tym do pomocy... O czym myślę? Oczywiście o nakręceniu materiału z pokładu modelu!

Ujęcia znad pasa startowego na którym będą wyścigi na 1/4 mili, jakieś niższe przeloty itp...

 

Model taki musiałby być w miarę duży i stabilny. Oczywiście mam też niestety wymagania odnośnie ubezpieczenia OC jakie pilot musiałby posiadać (choć to w razie czego nie było by aż takim problemem - samemu posiadam ubezpieczenie chroniące mnie przed szkodami wyrządzonymi modelem RC i w razie jakiejś kraksy mógłbym wziąć ją na siebie)...

 

W zamian poza satysfakcją z pomocy jak i udziału w imprezie (i wszystkich planowanych atrakcjach) jako widz niestety nie jestem w stanie nic zaoferować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moim zdaniem najlepszy na taką imprezę byłby śmigłowiec. Większa precyzja ujęć.

Trzeba gonić pojazd na tej 1/4 mili :?: Trzeba to przelecieć w 10s. Pylon by się nadał.

Wyślę maila do kolegi z kamerą - ale ma motoszybowiec więc nie wiem czy o to chodzi. Do soboty dam znać czy jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ekstremalnych ujęć przy dużej prędkości raczej nie przewiduję - raz, że stabilność i precyzja nie ta, dwa, że w razie awarii mogło by być nie wesoło (to samo ze śmigłowcem). Więc stabilna, powolna platforma (LazyBee itp) będzie lepsza... Ujęcia - np. znad toru z modelem lecącym "na czołówkę" (na bezpiecznej wysokości) nad autami itp...

 

Nie ukrywam, że tu doświadczenie też odgrywa dużą rolę...

 

Uprzedzając pytania - nawet gdybym miał odpowiedni sprzęt (a od biedy i z moich modeli z tym gumcamem coś by się nakręciło) to raz, że brakuje mi doświadczenia, a dwa, że na imprezie jako organizator nie będę miał zupełnie na to czasu...

 

To luźna propozycja - jeśli ktoś się znajdzie to super, jeśli nie - trudno, może innym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.