Skocz do zawartości

JR DSM 9- problem z polaryzacją gniazda pakietu.


gruchu124

Rekomendowane odpowiedzi

Sory że napiszę post pod postem ale to jest cenna uwaga : Paweł R, jest zupełnie na odwrót jak mówiłeś czerowny(+) po prawej, czarny (-) po lewej. Na początku podłączyłem tak jak ty mówiłeś i nie chciał się włączyć :cry: . Czyli pupa, trzeba rozkręcać . Rozkręciłem nadajnik i całe szczęście nic wielkiego sie nie stało. Bezpiecznik się spalił. Koszt niewielki (40gr.) Rach ciach go zmieniłem i podłączyłem pakiet tak jak pisałem wyżej i malina. Jak na razie wszystko działa. Nie chce abyś się obraził ale jak czegoś nie jesteś pewien to lepiej nie pisać, a jak już to dawać trochę lepszej jakości zdjęcia :wink: Jak dla mnie temat zamknięty. Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruchu przykro mi jest i głupio straszliwie ale te fotki przecież same mówią za siebie byłem pewien że się wkłada tymi widocznymi pinami w dół a tu taki zonk i odwrotnie :?

Jeszcze raz przepraszam całe szczęście, że tylko bezpiecznik ale wiedz, że w najgorszym wypadku odkupił bym Ci radio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od tyłu na aparaturę, czyli tak jak na twoim zdęciu - po lewej minus po prawej plus.

Ta aparatura to JR DSX9 a nie DSM 9

Ładziak gdzieś na forum pisał że nie można przesadzać z wysokością napięcia pakietu. Może ulec spaleniu moduł nadawczy 2,4 GHz.

Kolega PawełR nie zwiął pod uwagę że wtyczka może być wpinana odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSX 9 to to samo co DSM 9 chyba... to i to na 2.4 ghz. Na nadajniku mam napisane dsx 9.

Nie za bardzo bo nie ma nadajnika JR o nazwie DSM 9.

Nadajniki te w zależności od wersji mają nazwy X9303 lub DSX9.

Poza tym to że nadajnik JR pracuje na 2,4 GHz nie ozancza że jego odbiorniki będą kompatybilne z innym nadajnikiem JR pracującym na 2,4 GHz. JR produkuje np. nadajniki DSX7 2.4 GHz pracujące w systemie podobnym do FASST Futaby. Aparatury te nie współpracują z odbiornikami Spektrum DSM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JR produkuje np. nadajniki DSX7 2.4 GHz pracujące w systemie podobnym do FASST Futaby. Aparatury te nie współpracują z odbiornikami Spektrum DSM2.

:shock: A skąd takie informacje :shock:

 

No chyba że Ci się pomyliło z DSMJ który to system jest specjalnie adaptowany na teren Japonii :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: A skąd takie informacje :shock:

Zewsząd!

http://www.google.pl/search?q=dsx7+dsmj

 

No chyba że Ci się pomyliło z DSMJ który to system jest specjalnie adaptowany na teren Japonii :twisted:

O tym właśnie pisze Jacek i tenże system jest bliży FASSSSSSSStowi (sorry, ale nie chce mi się liczyć "S" w skrócie nazwy tego systemu ;-) )

Tym niemniej jest to nadal DSX7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że Ci się pomyliło z DSMJ który to system jest specjalnie adaptowany na teren Japonii :twisted:

A pod jakim względem mi się pomyliło? http://shop.rotor.com.sg/product-find-action.asp?pdt_name=DSMJ&code=&x=0&y=0

Specjalnie adaptowany? po prostu kierowany na tamten rynek i tam bardziej powszechnie używany. Ja mogę powiedzieć że w polskim powietrzu też działa bo sam to użytkuję.

W poprzednim poście napisałem że nie każdy system JR pracujący na częstotliwości 2,4 GHz jest kompatybilny ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.