Skocz do zawartości

kadłub do elektryka


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do tego kadłuba. ale mam pytanie jaki silnik zastosować do motoszybowca (średnica silnika- dzióbka). mam możliwość wyboru średnicy na jaką ma być przycięty dzióbek kadłuba: 30, 35 i 40mm. wstępnie założyłem wagę rtf 700-800 gram przy skrzydle 1800mm, cięciwa 180mm. myślę, że z tą wagą to tp 2406-32 dałby radę więc dzióbek na 30mm byłby dobry. czy zostawić sobie pole manewru i kupić 35mm?

 

co do kadłuba to uzyskałem takie info:

Różnice: nieco " wygładzone" kształty , mniejsza średnica przodu i mniejszy otwór końcowy- pod statecznikiem.

w stosunku do:

http://modelmaking.pl/ires/oferta/1/5/2/

 

edit: po przejrzeniu tematu khertal-a zostaję przy 35mm.

a w podanym linku-post khertal-a, na ostatnim zdjęciu to chyba quest 50 z cm pro? kolega taki ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do średnicy,to ja wybrałem 35mm,ponieważ mój silnik miał 28mm średnicy,więc stwierdziłem,że 2mm luzu przy kołpaku 30mm to trochę mało.

 

Jeśli chodzi o model na ostatnim zdjęciu z mojego tematu,jest to Leo 110 z CMPro.Niestety nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

 

długo nie mogłem zdecydować się na coś konkretnego. najpierw miał być spirit z great planes, później michaś z modelarza (7/2000 chyba), zacząłem też klubową cessne 182, ale na alledrogo trafiłem na kadłub i wiedziałem, że to będzie to.

 

kadłub przyjechał konkretnie zabezpieczony.

 

wymagał trochę podszlifowania na klejeniu połówek i szpachlowania:

 

Dołączona grafika

 

na dzień dzisiejszy:

- wycięta kabinka i miejsce pod serwa

- zrobiona wręga silnika i mocowanie serw (jeszcze nie przyklejone)

 

trochę danych technicznych:

- profil s7055 (łatwy montaż - płaski spód)

- rozpiętość 1,8 metra, skrzydło z lotkami, keson

- cięciwa przy kadłubie 180mm, ma końcówce 150mm

- powierzchnia 29,7 dm2

- zakładany ciężar 1300 gram

- napęd: silnik o średnicy 28mm (konkretnie nie wiem), serwa turnigy tg9e, li-pol 2s, regler jakieś 25A (zależy od silnika)

 

plan skrzydeł mam już rozrysowany, zostały jeszcze stateczniki. do pomocy używam książki "zdalnie sterowane modele szybowców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ali1983, tak się przyglądam twoim poczynaniom to nachodzi mnie pytanie jedno. Nie szkoda ci pieniędzy na takie doświadczenia ?? Przecież ty jeszcze nie polatałeś żadnym modelem. Każdy nie chciał ci latać, nawet Guppy że o wicherku nie wspomnę.

 

Po mojemu powinieneś sobie kupić jakiegoś ELFa poskładać go i polatać a nie eksperymentować z budową. Nie wiesz pewnie jak sprawdzić kąt zaklinowania, nie masz wagi kątowej i pewnie mało wiesz na temat tego kąta.

 

 

No ale to takie moje zdanie tylko.

 

Pamiętaj o jednej rzeczy. jak masz otwór na silnik 35mm a silnik 28średnicy to masz problem z kablami zasilającymi i należy dobrze przemyśleć budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Ostatnio też zakupiłem kadłub od p.Guni z tym że jest mniejszy. Mam rdzenie ze styro do niego na SD7037 oraz HN1033 . Rozpiętość 1500mm . Swój model zrobię z usterzeniem V. Napęd przewiduję Turnigy SK 3536. Zobaczymy co wyjdzie. Musze tylko przerobić kadłub w części ogonowej właśnie pod V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że małżonka znów nie będzie zachwycona...

dlaczego???zaznaczam, że kolory sama wybierała (kadłub i usterzenie pomarańcz, skrzydła fiolet + czarny pasek "odcięcie" i kawałek białego coś a'la skrzydła katany precision aerobatics). chyba, że nie będzie latać...ale to nie może nie latać!!!

 

skrzydła też będą ze styro. profil jaki zamawiam to s7055 i sd7037.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Kolor nie ma wpływu na lot modelu !

Natomiast te stery (powierzchnie) sugerują użycie w bardzo szybkim modelu lub niewielką reakcję na ich użycie. Ale to może być perspektywa... Planujesz przejściówkę na skrzydle, tzn: centropłat SD 3037 a na uszach s 7055 (E-205) ? Czy 2 skrzydła ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor nie ma wpływu na lot modelu !

ale wrażenia estetyczne.

 

to chyba perspektywa:

- statecznik poziomy rozp. 500mm, cięciwa 110, lotka 2cm (jak będzie mało to się z 1cm dołoży),

- statecznik pionowy wys. 120mm, szer ok 100mm, lotka 35mm (no i lotki w skrzydłach)

przyglądałem się statecznikom Motyla/Młodzika z modelmaking (to ten kadłub) i tam wedle proporcji stateczniki są mniejsze (przyjmując wielkość mojego modelu)

 

zamawiam 2 skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrezygnowałem ze skrzydeł styropianowych (koszty) i trapezowego kształtu.

wczoraj oszlifowałem żeberka:

Dołączona grafika

teraz czekam tylko na balsę na keson i przystępuję do montażu skrzydła.

 

waga pokazuje 230gram (pomalowany kadłub + oklejone stateczniki + żeberka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dziś odbył się oblot trochę okrojonej wersji. znalazłem stare skrzydło od szybowca 160cm (eppler 193 mod) - pasuje jak ulał. niestety jest bez lotek więc narazie lot był bez silnika dla sprawdzenia reakcji na stery, które zostały jednak powiększone. waga do lotu 750gram. gdy dojedzie balsa to zrobię skrzydło 1,8metra z lotkami.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.