Skocz do zawartości

Jaki wykłon silnika w modelu shock


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

buduję swój pierwszy model shock'a. Jest to model F3P - Cirrus. Niestety w planach i na forum nie doczytałem się jaki jest wykłon silnika.

 

Czy są jakieś ogólne zasady dotyczące wykłonu w tego typu modelach?

 

Czym kleić wzmocnienia z prętów węglowych do depronu? (mam specjalny CA do depronu, ale mimo to trochę nadtapia materiał, robi się dość duża dziura i w sumie średnio się to trzyma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty jak Bartosz wcześniej napisał przeważnie na zero. Co do kleju polecam ten jest świetny nie pozostawia białych nalotów po wyschnieciu szybko klei i trzyma.

Nie polecam tego kelju totalna klapa nie wiem jak u innych ale ja jeden dostałem zastygnięty a drugi musiałem wyciskać kombinerkami potem zwątpielm u kolegow to samo a miejsce klejenia całe w białym dymku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma co się sprzeczać , najlepiej to sprawdzić w praktyce.

Możesz zaczepić sznurek w miejscu SC na kadłubie i powiesić na haku aby model mógł się swobodnie poruszać. Włączasz napięcie no i sprawdzasz jak się model zachowuje po dodaniu gazu, jeżeli przechyla sie na boki oznacza ze musisz zmienić skłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziu rzucił w sumie niepodważalnym argumentem... :P

 

Ja rozumiem, że trzeba zrobić wychylenie w prawo, bo śmigło... ok

Ale, jeżeli model ma być neutralny i na plecach i normalnie i na żylecie.... to po co wychylenie w dół ?? Mi to tak na logikę nie pasuje :P Mógłbyś to tak ładnie (po swojemu) wytłumaczyć ??

 

P.S Ja też miałem kąty 0, ale przy przewymiarowanym (dużo ok x2.5) silniku przy większym "gazie" skutki były opłakane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialeczka napisał/a:

Nie ma co się sprzeczać , najlepiej to sprawdzić w praktyce.

 

Jest o co! Jestem pewien swego zdania jako praktyk, więc go bronię.

Musimy się sprzeczać? A nie lepiej dyskutować?

 

Krzysiek Halicki! Boogie! Proszę wyrazić swoje zdanie!

 

Oglądałem sobie zestaw Sultimate Pauzuolisa, i jak w pysk strzelił zero... Albo ja ślepy jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, jeżeli model ma być neutralny i na plecach i normalnie i na żylecie....

Tak się nie da.

 

Boogie!

Ma.

 

Oglądałem sobie zestaw Sultimate Pauzuolisa, i jak w pysk strzelił zero... Albo ja ślepy jestem...

Nie. 1 czy 2° na fotce nie zobaczysz, vide moje modele...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.