Skocz do zawartości

Młodzi kierowcy pod kontrolą! Obłęd!


Cimek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sfora.pl/Mlodzi-kierowcy-pod-kontrola-Przez-2-lata-beda-jezdzic-z-opiekunem-a16900

 

Moim skromnym zdaniem to jest już przesada!!!! mam zamiar za niedługo zrobić sobie prawko i co ? zrobię ,będę chciał pojechać na zlot, to będę musiał opiekuna wziąść ze sobą tylko po to aby "czuł się bezpiecznie" Tragedia! tylko w polsce może być takie coś! A co wy panowie o tym sądzicie?

 

 

~Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wbrew pozorom nie jest to takie głupie... wiele wypadków zdarza się z powodów niedoświadczenia młodych kierowców... nikt mi nie wmówi że po tych 35h jazdy potrafi się jeździć! jedyne co się potrafi to obsługa samochodu... na 90% podczas kursu na prawo jazdy nie opuścisz terenów miasta, jak chcesz się nauczyć jeździć przy prędkości 90km/h?

 

Z drugiej strony w wieku 20 lat ambitny młodzieniec jest na studiach często po za rodzinnym miastem bez opiekuna ;p

 

A jeśli chodzi o motory to jeszcze większa paranoja... po 30h na motorze o pojemności 250ccm możesz sobie kupić Hayabuse czy chociaż by yamahe r6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok, ale gdyby prawko było od 16 (jak kiedyś), wtedy 2 lata z opiekunem, a następnie od 18 już normalnie. Tak to paranoja. Mogłoby być tak, że bez opiekuna ale po np. 2 wykroczeniach powtórny egzamin itp.

Co do motorów to się zgodzę, kocham motocykle ale wydaje mi się, że dla niektórych to 13 lat to za mało, żeby wsiąść choćby na skuter, gorzej jak będzie to coś szybszego.

Mam kolegę, który jeździł NS1, w swojej karierze miał już 3 wypadki, ( w ciągu pół roku)...

Karta motorowerowa powinna być zdawana z jazdami z egzaminatorem po mieście, bo jedno kółeczko po torze i 3 pytania to chory pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - są młodzi kierowcy którzy jeżdzą naprawde dobrze i bezpiecznie - z rozwagą, ale są również wyjątki - gdzie tatuś kupi samochód a synek pokazuje co to nie potrafi a póżniej są efekty - nie zawsze miłe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że z tymi opiekunami im nie wypali. Sam niedługo robie prawo jazdy... Uważam to za chory pomysł, co da to że ktoś będzie z opiekunem ? Przecież opiekun też powinien mieć jakieś kwalifikacje upoważniające go chociaż do prowadzenia pojazdem.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl swietny, brawura mlodych kroluje - wiem po sobie. Dwa lata to duzo, mysle ze rok w zupelnosci wystarczylby.

 

Dwutygodniowe auto z salonu, miesiac prawo jazdy, myslalem ze moge wszystko. W zakrecie przy duzej predkosci wpadlem w poslizg, urwalem zawieszenie. Naprawa cos kolo 7k (a to bylo z 10 lat temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie komentarze do artykułu który linkuje Mateusz.

Nie wiem czy śmiac się czy płakac. :crazy: Wystarczy je poczytac i od razu można się domyślac wieku ich autorów. Proszę młodzież na tym forum, aby nie brała tego do siebie. Ale jest normą w waszym pokoleniu, że nie przyjmujecie żadnych zakazów patrzycie tylko na swoje prawa :shock: . Tak się nie da. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - są młodzi kierowcy którzy jeżdzą naprawde dobrze i bezpiecznie - z rozwagą, ale są również wyjątki

ja bym powiedział że coraz częściej wyjątkami są ci rozważni... nawet tatuś nie musi kupić auta...

 

czy problemem jest kupić np. BMW 525 ze 180km pod maską za 5tyś? chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zapisuje się na prawo jazdy i według mnie to jest bzdura... Jezeli bede chciał pojechac na dyskotekę to będę musiał ze sobą targać opiekuna bo tak prawko każę? Smieszny przepis mi sie wydaje... lepiej żeby się zajęli prawkiem na motor, żeby było np. tak samo jak w Niemczech, stopniowo a nie odrazo na wszystkie poj... Co do prawa jazdy na samochód to według mnie za mało godzin jest jazdy. Gdzie jest jakas jazda na autostradzie z wieksza prędkości? niestety większości sam sie musisz nauczyć a płacisz tylko za papier żeby Cie umówili w WORD-ie...

P.S. i jeszcze jedno po co mi np. prawo jazdy jak bede jezdził z opiekunem który ma prawko? Albo opiekun nie bedzie miał prawka i co mi z tego ze ze mna bedzie jezdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonezy, ople astra, vectra, Toyoty, na przykład rzadko są kontrolowane.

Właśnie wróciłem z "miasta" widziałem 3 kontrolowane auta, honda civic, BMW i stuningowany Golf.

 

Baxter

P.S. Mam astre "jedynke" osiem miesięcy jeździłem bez przeglądu. Zrobiłem w tym czasie 30tys kilometrów, byłem w Austii i w niemczech.. Stwierdziłem ten fakt sam, przypadkowo, pewnie do dziś jeździłbym bez przeglądu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że Polska pisze się przez duże "P"

Napisałem Polska z małej dlatego bo czasami wstydzę się że jestem polakiem... Tylko w Polsce mogą być takie durne przepisy... niech jeszcze zrobią że prawko będzie można mieć od 25 roku życia... jak KrzysiekRc napisał, będę chciał jechać na dyskoteke to co ? mam brać Ojca,Matkę,Siostrę aby tam jechać? Chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wierzycie że w tym kraju przepisy wprowadzą w roku "ogłoszenia projektu" :lol:

 

Ja tam za najdalej 2 tygodnie rozpoczynam kurs, już stary się robie :wink:

 

Piotrek podobno BWM ma strefe zgniotu na masce, szkoda że nie mówi się o tym że słupki nie są tak mocne. Może uratowało by to ta dwójkę co się jakieś pół roku temu władowało pod przyczepę przy 200km/h :wink:

 

Ja mogę i mieć samochód 500KM, i tak trzeba umieć jeździć i dostosować się do warunków ... Jest czas kiedy można deptać do dechy 500KM [patrz lotnisko] a jest czas kiedy trzeba stanąć na czerownym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. i jeszcze jedno po co mi np. prawo jazdy jak bede jezdził z opiekunem który ma prawko? Albo opiekun nie bedzie miał prawka i co mi z tego ze ze mna bedzie jezdził?

To jest typowe podejście :twisted: Czy uważasz, że jak jedzie z Tobą opiekun z prawem jazdy to Ty nie musisz miec prawa jazdy :?: :!:

Jak będzie z Tobą jechał opiekun nawet bez prawa jazdy to myślę, żę nie będziesz szalał ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.