Skocz do zawartości

dorabianie zębatek


BATERION

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z budową amfibi zdalnie sterowanej, mianowicie w przekładniach "silnik --- wał napędowy" rozwaliła się jedna zębatka {9T na wałku 3,14} i jest ona o tyle nietypowa że ciężko taką dostać w sklepie.... czy ktos słyszał o jakiejś możliwości -.......-- dorabiania zębatek--..........- albo czymś podobnym ??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dopasować? Rozwiercić? Zmienić przełożenie?

http://www.helipad.pl/index.php?prod_name=z%C4%99batka&search=ok

 

Komercyjne dorobienie może być droższe niż nowy zespół napędowy. :cry:

 

poszukaj tokarza w swojej okolicy możne ci wytoczy

:rotfl: Zębatki się dłutuje, frezuje (a nawet odlewa, odkuwa lub wtryskuje). Ale nie toczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze przeciągacze tarczowe do kół zębatych stożkowych z zębami prostymi ....

 

Sorry , wiem że nic nie wnosi ale nie mogłem się powstrzymać :wink:

 

Edit: Kiedyś można było zamówić precyzyjne kółko zębate u zegarmistrza. Nie u każdego oczywiście no i za nieboszczki komuny to było. Ostatni "salon zegarmistrzowski" z warsztatem widziałem w Galerii Ursynów 2 lata temu ... Zadzwoń tam. Ja bym tak zrobił, tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasować? Rozwiercić? Zmienić przełożenie?

http://www.helipad.pl/index.php?prod_name=z%C4%99batka&search=ok

 

Komercyjne dorobienie może być droższe niż nowy zespół napędowy. :cry:

 

poszukaj tokarza w swojej okolicy możne ci wytoczy

:rotfl: Zębatki się dłutuje, frezuje (a nawet odlewa, odkuwa lub wtryskuje). Ale nie toczy.

 

Aha, miałem też napisać że się frezuje a nie byłem pewien :? i wyszło na to że dobre wiedziałem a złe napisałem :(

ale to moja wina że tak napisałem bo kiedyś na rc auto koleś opisywał swój przypadek jak poszedł do tokarza żeby wytoczył mu zębatkę do savage ss i wytoczł mu ale źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zębate, powinno się frezować na frezarce obwiedniowej, mozna je dłutowac na Fellowsie, szlifowanie to obróbka zazwyczaj stosowana po obróbce cieplno chemicznej. Proste koła zebate mozna frezować na frezarce z osią obrotową frezem modułowym, jednak ta metoda daje tylko prymitywne koła np takie jak w serwomechanizmach. Miniaturowe koła robi się na maszynach Lambert, szukaj zakładu ,który ma Lamberty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

BATERION, wałek jeśli już to 3,17 (a dokładniej to 3,175 bo 1/8 cala) standard w silniczkach elektrycznych...

Mam takie kółka z 12 i 16 ząbkami jeśli je chcesz to zaprasam na PW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlifowanie to obróbka zazwyczaj stosowana po obróbce cieplno chemicznej

Taaa, wyraźnie nie wiesz gdzie pracuje Szczepan :lol:

Wracam do pytania - ile kosztuje dorobienie jednego koła zębatego?

IMO pozostaje dobrać z elementów jak w moim linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadał bym się, ponieważ wiem o obróbce skrawaniem na tyle dużo aby podjąć w tym temacie dyskusje. Widze, że odbieracie moją wypowiedż jako wymądrzanie się, wiec to ostatni post mój.,

pozdrawiam i życze wyników na modelarskiej arenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.