Skocz do zawartości

Padła lutownica


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam właśnie taki problem jak w temacie. Dzisiaj gdy podłączyłem lutownice oporową topexu 100W do gniazdka odczekałem chwilkę czasu i..... wsadzam lekko w kalafonię a tu nic zimny grot, no to ja ostrożnie reka nad lutownicę żeby nie dotknąć , a tu zimne :shock: wyciągnąłem posprawdzałem miernikiem i okazało się że między 2 końcówkami wychodzącymi z grzałki nie słychać pisku z miernika (znaczy że nie ma połączenia). Jak myslicie czy można to jakoś naprawić czy trzeba gdzieś szukać grzałki. I czy jest gdzieś w sklepie internetowym (także allegro) grzałka 100W bo ja znalazłem tylko 48W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ta grzałka to jest tylko kilka warstw drutu odzzielonymi taką kruszącą sie folią

http://allegro.pl/item921252980_grzalka_do_stacji_lutowniczych_zd_98_3ge.html o taka. A mam jeszcze pytanie do mocy gdybym kupywal jeszcze raz to czy moc ma znaczenie jaka temperature osiągnie grot czy jak szybko sie zagrzeje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanimi lutownicami jest jak z opalarkami. Kilka lat temu kupiłem lutownicę za 15zł( w sklepie "wszystko po 5zł" :mrgreen: ) i działa do dziś a inne tego typu potrafiły się palić po kilku użyciach.Zależy jak się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.