Skocz do zawartości

Troll 3d, kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zacząłem budowę trolla 3d. Dziś powstał kadłub oraz wyciąłem wszystkie pozostałe elementy. Na razie wychodzi dość ciężko (model waży 85 g ;/ ). Oto moje pytania.

 

Z czego wykonać zastrzały? Jaki zastosować mechanizm napędzania dolnych lotek (chce dać jedno serwo tylko na górnym płacie)? Ile mogła by wzrosnąć waga modelu gdybym pomalował go sprayem (oczywiście jakimś akrylowym)? Czy takie malowanko nie spowodowałoby że model byłbym już totalnie "ceglasty"? Jak taki modelik się wyważa (w sensie dwupłat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj :wink:

 

Z czego wykonać zastrzały?

Z prętów węglowych.

 

Jaki zastosować mechanizm napędzania dolnych lotek (chce dać jedno serwo tylko na górnym płacie)?

Połącz lotki z pomocą prętów węglowych. tak jak np tu:

Dołączona grafika

 

 

Z czego wykonać zastrzały? Jaki zastosować mechanizm napędzania dolnych lotek (chce dać jedno serwo tylko na górnym płacie)? Ile mogła by wzrosnąć waga modelu gdybym pomalował go sprayem (oczywiście jakimś akrylowym)? Czy takie malowanko nie spowodowałoby że model byłbym już totalnie "ceglasty"?

 

Jak dobrze pomalujesz jedną warstwą to ok 5 - 10 g. Wiem bo kolega malował i ważył.

 

model waży 85 g

Dużo jak na pusty. Wklej fotke.

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

sorki za jakość.

 

Pręty węglowe o jakiej średnicy (żeby nie były za giętkie)? Kurcze za bardzo nie widzę jak ten mechanizm od lotek wygląda (trochę nie wyraźnie widać :/). A jeszcze jedno. Czy do mocowania połówek steru wysokości zastosować listewki sosnowe czy balsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój waży 80gram złożony (tzn wklejone stery półki pod wyposażenie i wręga silnika).

Jeszcze można wyażurować dół kadłuba.

 

P.S: Mojego nie usztywniałem węglem bo nie widzę takiej potrzeby. Jak jest dobrze złożony i sklejony to jest bardzo sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj po "oficjalnym ważeniu" okazało się ze trollik bedzie miał nadwagę chyba. Bez regla, systemu łączenia lotek i zastrzałów waży 228 g ;/. Czyli do lotu wyjdzie jakies 260 ;/. Mam mały problem. Jak wychylam lotki bodajże w dół to dolna wychyla się nieco mniej niż górna (czy to będzie wpływało na lot modelu?). Może winą jest źle zamocowany orczyk w lotce? (za daleko od krawędzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.