Skocz do zawartości

Budowa ask-18 - kilka pytań


nebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po walce z podzieleniem arkuszy w końcu wydrukowałem plany modelu ask-18 o rozpiętości - 170cm.

Ta rozpiętość jest mi trochę za mała i dlatego jutro pójdę do drukarni aby mi powiększyli z a4 na a3. Wtedy bd miał 340cm co już mnie zadowala.

Do rzeczy!

1. Plany mają podane grubości wręg , żeber , dźwigarów, kesonów na rozpiętość 170.

Czyli rozumiem ze jak powiększę plany to musze zastosować wymiary 2 razy większe , czy może lepiej poszukać planów na rozpiętość docelową?

2. Czy ktoś budował z forumowiczów owy model i powie mi czy można do niego zastosować elektryczny silnik?

3. Czy przy wymiarach 340cm należy stosować już hamulce aerodynamiczne?

Dołączona grafika

 

Dodam iż mam spore doświadczenie w budowaniu modeli swobodnie latających.

Na koncie mam także jednego szybowca 2.10m na którym obecnie uczę się latać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chyba przeceniasz swoje możliwości. Ot tak budujesz dwa razy większy model bo 170cm to za mało ? Wiesz ile kasy pochłonie taki model?

 

Ale żeby nie robić offtopa:

 

 

zyli rozumiem ze jak powiększę plany to musze zastosować wymiary 2 razy większe , czy może lepiej poszukać planów na rozpiętość docelową?

Poszukaj planów na rozpiętość docelową.

 

2. Czy ktoś budował z forumowiczów owy model i powie mi czy można do niego zastosować elektryczny silnik?

Czy ktoś budował to nie wiem. Ale zastosować silnik można.

 

3. Czy przy wymiarach 340cm należy stosować już hamulce aerodynamiczne?

Wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Hamulce, skrzela, klapy itp. itd.

 

 

 

Swoją drogą pierwszy raz widze prawie 3 i pół metrowy model w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko rozmyślam, wiem że to tanie nie będzie jak to bywa z większymi modelami. Czasu też pewnie zajmie sporo...

Na początek zrobię sobie tego 170 z silnikiem elektrycznym a później zrobię większego brata jak znajdę plany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.