Skocz do zawartości

elektryczny zamiennik spalinówki 2.5cm???


Wrobel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie pewnie czeste i dla znawców banalne, ale podpowiedzcie jaki silnik elektryczny jest zamiennikiem (podobne osiągi itd) dla silnika spalinowego 2T o pojemnosci 2.5 cm3. Motorkiem 2.5 napedzam 3m szybowca i jestem zadowolony z osiągów, ale chciałbym model wyposażyć w "czystsze" zródło napędowe, a i jeszcze jaki regulator i pakiet (raczej z NIMH).

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa.

 

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=OSMG0715

 

Porządny silnik 2,5ccm ma 0.50 bhp @ 18,000 RPM

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Horsepower#Brake_horsepower_.28bhp.29

 

Czyli 0,5bhp to jakieś 370W. I tak masz tę dosyć prostą odpowiedź. Dalsze szczegóły to np. wzór P=UxI, czas jaki chcesz latać, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę czeskiego MVVS. Mają ciekawy sposób oznaczania swoich silników elektrycznych. Oznaczenie zawiera "pojemność" równoważnego silnika żarowego. W tabelach znajdziesz dodatkowo dokładne dane silników 3F MVVS.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile waży ten twój modelik strzelam w 1-2kg mam kolegę który napedza tym silniczkiem modelik 2.4m rozpiętosci i wadze 1.7kg i na smigle 12x6.5 lata super ;) ten silnik ci go podniesie : http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3888&Product_Name=TR_35-48-B_900kv_Brushless_Outrunner_Eq:_AXi_2826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię nie znam jego wagi więc strzelam jeżeli to szybowiec to strzelam 1-2kg moze wiecej to bedziemy szukac dalej.

melonik strzelać to można ale na strzelicy sportowej jak śpiewał pewien wokalista ;)

 

 

szukaj zamiennika dla silnika .15 czyli 2,5ccm

 

np. taki http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7125&Product_Name=TGY_AerodriveXp_25_SK_Series_35-42_1000Kv_/_605w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

... jeszcze jaki regulator i pakiet (raczej z NIMH).

 

Dzięki i pozdrawiam.

Ja polecam ci Li-Pol NIMH jest ciezkie a osiagi na lipolu lepsze... nie sa drozsze od nimh. a regulator dobieramy jak juz sie uda wybrac trafiony silnik.

 

robraf też zależy jakie śmigło ma założone kolega....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagi modelu w tej chwili nie moge podac (siedze w pracy) ale tak ok 2 kg bedzie. Z odpowiedzi wnioskuję żeby celować w silnik 450- 600W czy tak??? co do zasilania to nimh z powodu posiadania ładowarki do tych akumlatorów. 2.5 cm spokojnie wystarcza, to jest motoszybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega tez się zastanwiał nad wyborem silnika do motoszybowca 3m i wadze okolo 2kg

on się nie zastanawiał tylko czekał aż ktoś mu wskaże odpowiedni silnik !

 

Wrobel licz się z zakupem regla 60A :)

 

PS. Melonik proszę Cie ogranicz te twoje posty które niwiele wnoszą do tematu OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze staram się tylko pomagać.

To może mierz "zamiar podług sił". W tym temacie:

 

strony producentów - silników/modeli

fizyka na poziomie podstawówki

motocalc - jak mało osób korzysta z tego narzędzia

 

Dla przykładu moja konfiguracja sporo mniejszego modelu:

AXI 2820/12, 3s 2500mAh li-poly i 4s A123. Prąd przy śmigle 11x6 ok. 30A

Falcon (2m, 1,4kg) idzie prawie pionowo. Czas pracy silnik 4:30. Ciąg wystarczający.

Czyli jak widać ja mam odpowiednik silnika 370W. Na tym silniku 2,5 cm to chyba jest dosyć delikatny wyjazd w górę dla modelu 3m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, model na ok. 500m wznosi się 4,5- 5 min. Szału nie ma, ale mi to wystarcza, lubię powolne majestatyczne loty:) a całość waży 2.6 kg (z silnikiem, paliwem+ kamera)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.