Skocz do zawartości

JIF.65 - krótka foto relacja z budowy .


Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie rozpoczełem budowę jachtu RC klasy RG.65 o nazwie JIF.65 . Tak jak nazwa wskazuje maił on mieć 65cm dł. a ja go wydłużyłem o 3 cm wyostrzając dziób. Wręgi są z balsy 3mm a poszycie z 2mm . Konstrukcja Balsowa + gdzieniegdzie listewki sosnowe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po kilku dniach wkleiłem "wyposażenie" do środka .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I pomalowałem wnętrze .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mocowanie na masz zrobiłem tak :

Dołączona grafika

 

Po lekkim wyszlifowaniu pomalowałem dwoma warstwami białej emalii , jako podkład .

Dołączona grafika

 

Zamówiłem bebechy :

Dołączona grafika

-Odbiornik E-sky 6 kanałów

- Kwarce od Hiteca , kanał 68

- Koszyczek 4xAA , 4x akumulatorki GP 2700

- 2x serwa Tower Pro 5010

 

I pomalowałem kadłub szprejem uniwersalnym .

Dołączona grafika

 

Wmontowałem elektronikę , której w efekcie końcowym zmienię położenie , gdyż w takim układzie był słaby dostęp .

 

I teraz jestem na końcowym etapie , pozostało odlać 460 gramowy balast i uszyć żagle .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja z modelarstwem dopiero zaczynam , i to jest jeden z moich pierwszych 3 modeli (2 żaglówki (w tym jeden TITANIC , i szybowiec , który buduje teraz)) i laminatu jeszcze nie wynalazłem :lol: Ale przy następnym modelu już spróbuje wynaleźć laminat , formę i odlew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ładnie to zrobiłeś. Oby się dobrze spisywał.

 

Ale przy okazji chciałem poruszyć taki problem:

 

- Kwarce od Hiteca , kanał 68

Niestety wielu modelarzy lotniczych z osczędnośći lub/i niewiedzy używa nadajniki 35 MHz

do różnych naziemnych i nawodnych experymentów, a jest to zabronione.

 

Potem jest tak, że np. gdzieś 1-2 km dalej ktoś lata samolotem, wznosi się na jakieś 100m, odlatuje od siebie na jakieś 200m, obraca model przodem do siebie, a bokiem do experymentatora i nagle model ma silniejszy sygnał z obcego nadajnika niż ze swojego ...

no i piękny korek do ziemi.

 

Oczywiście szczęśliwie są różne kanały, a i preferencje pogodowe (przynajmniej dla tych jeszcze latających) też są różne, więc prawdopodobieńswo katastrofy nie jest wielkie, ale niestety jest, i to paradoksalnie największe, dla najlepszych i największych modeli, którymi lata się daleko i wysoko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem jest tak, że np. gdzieś 1-2 km dalej ktoś lata samolotem, wznosi się na jakieś 100m, odlatuje od siebie na jakieś 200m, obraca model przodem do siebie, a bokiem do experymentatora i nagle model ma silniejszy sygnał z obcego nadajnika niż ze swojego ...

To samo będzie się działo jeśli w tym samym miejscu będzie latał modelem, a myślę że z 2km nie zobaczysz małego elektryczka. Nie żebym namawiał do używania 35MHz do pojazdów naziemnych i latających (od tego jest 40MHz którym o ile mi wiadomo można latać, jeździć oraz pływać) bo jest to zabronione, ale tłumaczenie tego w ten sposób nie ma sensu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nad jezioro pojechałem , na początku bardzo mocno wiało , lecz potem trochę osłabł . Mogę śmiało powiedzieć że JIFek pływa ! (w przeciwieństwie do klapki na baterie od apki , utonęła "Niech spoczywa w pokoju") . Wracając do pływania kilka foto i filmik :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.