Skocz do zawartości

Nagła awaria wyświetlacza


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Posiadam nadajnik multiplex z modulatorem Zbig. Dziś pojawiał się problem. Przy lotach w temperaturze - 0,1 przy minimalnych opadach śniegu zaczęły się problemy z wyświetlaczem. najpierw znikła jedna linia wyświetlacza, następnie druga.

jak myślicie jaki może być tego powód i co z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest-0,01, bo nie kumam?

A w pokojowej temperaturze wszystko Ok? A aku w porządku, buzzer nie piszczy?

Jeśli tak to wygląda na to, że w niskiej temperaturze kiedy materiały się kurczą coś najprawdopodobniej w wyświetlaczu nie łączy.

Piny szklanej płytki wyświetlacza z polami płytki drukowanej elektroniki łączą paseczki gumy przewodzącej i być może któraś tak się kurczy, ze nie przewodzi sygnału na wyświetlacz.

Miałem tak kiedyś w jednym urządzeniu, po naciśnięciu na wyświetlacz wszystko wracało do normy.

Spróbuj kiedy takie zjawisko wystąpi leciutko naciskać (z czuciem!)na wyświetlacz w różnych miejscach, na ramkę.

Inny powód może tkwić złączach kabli do zespołu wyświetlacza.

 

To z takich mechanicznych, elektryczne trudniej zdiagnozować

 

Edit. Widzę, że kolega Madrian mnie uprzedził..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po wyczyszczeniu gumek wszystko działa. A czy jest jakiś klej co może to przymocować, gdy wystąpi ponownie taki problem?

Pomyłka w temp. (już poprawiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju do tego się nie używa, bo musiałby być przewodzący a ta gumka to nie monolit tylko jak się jej przyjrzeć pod szkłem to widać, że składa się z małych segmencików (przewodzących) rozdzielonych nieprzewodzącą warstwą. Użycie przewodzącego kleju (są takie) doprowadziło by do zwarcia sąsiednich segmentów i w rezultacie wszystkich pól stykowych.

Taka gumka zastępuje połączenia przewodowe w miejscach gdzie jest b. duża gęstość styków

http://www.mk85.republika.pl/repair.html

Ponadto amortyzuje i dociska płytkę szklaną w obudowie zapewniając jednocześnie szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.