Skocz do zawartości

Turingy Acuucell 6 problem z rozładowywaniem


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem ładowarkę jak w tytule, robiłem próbe rozladowywania ogniw lipol 2200 , prąd rozładowania jaki pokazuje ładowarka na wyświetlaczu to zaledwie 0,4 A pomimo tego ze w opcjach ustawiam prąd rozładowania 1A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Znień zasilacz z impulsowego (bo zapewne taki masz pdłączony do tej ładowarki) na transformatorowy i zacznie rozładowywać dużymi prądami.

PS. Tak to jest, jak się ogląda film z komputerem na kolanch. Nie doczytałem, że jest o rozładowywaniu. Spotkałem się z kilkoma zasilaczami impulsowymi (dość dużej mocy) z którymi ładowarki, nawet dla dwóch ogniw nie chciały ładować prądem większym niż 0,4A. Na innych zasilaczach było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Prawidłowo. Maksymalna moc rozładowywania tego cuda to 5W.

Dokładnie, z prawa ohma można sobie w prosty sposób obliczyć jakie prądy rozładowania będą dostępne przy danym napięciu pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.