Skocz do zawartości

Łódka spalinowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako że nieznalazłem żadnego podobnego tematu zwracam się do was z kilkoma pytaniami.Czy może któryś z szanownych forumowiczów posiada plany łodzi(motorówki, ślizgu) pod silnik od kosy(piły motorowej)??Czy zamontowanie takiego motorka sprawia jakies problemy i czy to wogóle jest możliwe.Z górybardzo dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Paru złotych?? to zobacz ile kosztuje silnik od mini crossa - 150 -200zł nowy z gaźnikiem. A go najłatwiej przerobić!

Czyżbyś przerabiał jakiś silnik, że o tym wspominasz? Jeśli tak to poprosimy o relację z takiej "przeróbki" :roll:

 

A łódeczkę z owych planów zbudowałem. Tylko, że miała napęd elektryczny silnikiem szczotkowym klasy 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co przerabiać jeżeli silnik 26ccm w wersji wodnej z wyjściem na wał kosztuje 300zł?A na pewno dysponuje większą mocą przy niższym ciężarze niż ten szajs.

Też z chęcią zobaczyłbym tą" przeróbkę" tego kloca z badziewnym pseudo gażnikiem.Ale znając życie to zdjęcia zaginęły,komp się wysypał ,restart systemu i tym podobne "kataklizmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamiast martwić się o przeróbkę pokombinował skąd wziąć taki wał i odpowiednią śrubę napędową w rozsądnej cenie :wink:

 

BTW. Czy przy okazji tego tematu kolega Andrzej przybliżyć by mógł nam tutaj/w nowym temacie ślizgi klasy 26cm3 :?: Na przyszłą zimę planuje foremkę kolejną i będzie to coś [fsr/mono/hydro] ale muszę najpierw zakończyć sprawę 3,5 :wink:

 

Oczywiście chodzi mi o klasę rekreacyjna [standard].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a może połączymy siły. Mam to mono prawie w całości (usunąłem tylną wręgę) może chciałbyś na jego podstawie zrobić formę? Długość około 90cm podam dokładniej jak zmierzę.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale wg mojej oceny to co widać na zdjęciach nie nadaje się do klasy Standard..

Może z bieda do małego offshora. ale i to może być problematyczne. Czy można zamieścić zdjęcia dna tej łódki?

Co do benzyniaków, to ja osobiście nie buduję. Z kilku powodów. Że śmierdzą ,że wolno pływają,że upierdliwe są. Jedyny plus , to że tanie w eksploatacji. Ale minusów jest więcej. Więc dlatego, nie. Może kiedyś, ale wtedy na pewno nie będzie to popierdziejko od kosiarki , tylko porządny motor typu CMB lub Mathe 35 cm3. Ale pomocą teoretyczną służyć mogę, :lol:

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejku dno jest "plaskie", dlatego "odwaliłem" pawęż i miałem dorobić redan. Niestety nie mam chwilowo warunków żeby się pobawić żywicą itp. Paweł po ustaleniach weźmie to ode mnie i może "cosik" się z tego uda zrobić nie budowałem tego mono z myślą o jakiejkolwiek klasie miała być napędzana jakąś "spalinką" i służyć do "rekraacji" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.