Skocz do zawartości

Kąt wyprzedzenia w regulatorach do silników bezszczotkowych.


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono modelarzy. Mam do was pytanie co możecie mi więcej powiedzieć o kącie wyprzedzenia w regulatorze np Tower Pro H40A. Posiadam taki regulator do helikoptera klasy 450. Działa bez zarzutu i jestem zadowolony z niego. I mam pyta ja zaprogramowałem sobie tę funkcję na mały kąt wyprzedzenia jakie powinno być prawidłowe ustawienie dla modelu helikoptera ? I czym różni się kąt mały od średniego i dużego ? Co ta funkcja daje ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgoda że optymalny kąt wyprzedzenia zależy od konstrukcji silnika.

Faktycznie, w większości przypadków będzie to ustawienie średnie, albo wysokie.

Zmiany tego parametru wpływają na maksymalną moc silnika, jego sprawność, obroty i moment obrotowy. Trochę podobny efekt, jakby zmieniać w niewielkim zakresie kv.

 

Najczęściej jest tak, że zmiana kąta wyprzedzenia nie powoduje żadnych efektów.

Jeśli jednak silnik zrywa synchronizację, lub się nadmiernie grzeje, należy ten kąt zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty wyprzedzenia w większości przypadków ustawiamy małe lub (w miarę wzrostu kv-średnie). Duże kąty stosujemy w silnikach z bardzo dużym kv i najczęściej w inrunnerach (które zazwyczaj są bardzo wysokoobrotowe-z magnesami właśnie w środku). pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże kąty stosujemy w silnikach z bardzo dużym kv i najczęściej w inrunnerach (które zazwyczaj są bardzo wysokoobrotowe-z magnesami właśnie w środku). pozdr.

Zeby uscislic

 

Akurat w inrunnerach, z reguly wysokoobrotowych, kat wyprzedzenia zalezy od tego "ilupolowy" jest rotor. Czym miniej tym mniejszy kat wyprzedzenia.

 

Np: do Neu seria 15XX (4-polowe, 60k) producent zaleca 7-12°

Marcus, producent regulatorow 17° do 4-10-polowych, 22° do 6-14-polowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.