Skocz do zawartości

Budowa pompy z agregatu z lodówki


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dostałem od kolegów zdjęcia mam nadzieje ze się nie obrażą za ich udostępnienie, zresztą są na forum i tak :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Gdy masz już agregat:

 

Primo: Wakuometr [niebieskie - 25zl na allegro]

2: Butla [stara turystyczna - brązowy kwadracik - to duże czerwone]

3. Wyłącznik ciśnieniowy [puszka po mleku, nie po ananasach :lol: biały kwadracik]

4. Wiadro wężyków i zacisków

5. Troche elektroniki - włącznik, przekaźnik

6. Podstawa pod całość

 

No i to czego tutaj nie ma albo jest w formie znikomej - zabezpieczyć porządnie kable i węże - to jest zabawa z prądem i ciśnieniem ...

 

Całość umieścić gdzieś pod stołem a na szczyt dać tylko szybkozłączki.

 

PS. Popraw tytuł aby było wiadomo że chodzi o pompę próżniową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zadam może banalne pytanie dla osób w temacie ale sam do tego nie mogę dojść. Jaką rolę spełnia ta butla. Przecież układ ten ma odsysać powietrze z worka a nie sprężać je w butli? Przymierzam się do budowy takiej pompy ale nie mogę znaleźć zbyt wiele o tym informacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butla nie musi trzymac cisnienia , moze trzymac rowniez podcisnienie :D

A jak się pompka wyłączy to gdzie ma napływać to "lewe" powietrze :?: :shock:

 

Spróbujcie zrobić pompkę podciśnieniową bez zbiornika - będzie się co chwila włączać/wyłączać - sądzicie że dla kompresorka to zdrowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie podciśnienie jest wymagane? Nie możliwe z najniższych do uzyskania na takiej sprężarce?

Jak dobra to uzyskasz około -0,8 do -0,9 Bara

 

Przy laminowaniu stosuje się od -0,2 do -0,4 bara ( przy większym możesz zbyt "ścisnąć" formę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieprawda...

 

I to spora...

Przy robieniu skrzydeł metodą VB -0,75atm to minimum, a najlepiej nawet -1

Z kolej przy robieniu z formy tez używam około 0,9atm i wcale moje formy nie narzekają.

Zasadniczo im większe podciśnienie tym lepiej i jedyne kiedy ograniczam, to wtedy gdy w worku mam jakąś miększą piankę (np styro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak coś robie w formie, to wyciągam ile fabryka dała, i nic złego sie nie dzieje, tylko to ze mam dobry docisk.

Spróbujcie zrobić pompkę podciśnieniową bez zbiornika - będzie się co chwila włączać/wyłączać - sądzicie że dla kompresorka to zdrowe ??

Ja mam tak zrobione.

Włącza sie na jakieś 5s co 1min. Ale bardzo równo trzyma podciśnienie. A ze zbiornikiem włączałby sie pewnie zadziej ale na dłużej. Osobiście uważam ze jest to zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.