Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora Pb ładowarką Graupner Ultramat 12


kuba r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wypatrzyłem sobie taki akumulator do wyciągarki - http://www.allegro.pl/item952011448_akumulator_topla_12v_60ah_510a_p_gw_2_lata_f_vat.html i zastanawiam się czy takim zestawem da się go naładować - http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8856 i http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3328

czy potrzebny jest do tego prostownik? Ładowarka ma program ładowania Pb, ale też ograniczenie czasu ładowania do 3h, więc trzeba by te 60Ah zbierać na raty :P

 

pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czyli raczej bezproblemowo?

I jeszcze pytanie dotyczące kabli - jakie muszą być grube żeby popłynęło te 7A? ładowarka zasygnalizuje, że nie płynie 7A? np. na wyświetlaczu będzie wartość mniejsza niż ustawiona?

Niby w manualu piszą, że akumulator powinien ładować sie 14-16h, więc prąd będzie w okolicach 4A a nie 7A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyświetlaczu będzie wartość mniejsza niż ustawiona?

 

Tak. Posiadasz tę ładowarkę czy masz zamiar dopiero ja kupić ? Z podpisu w stopce wywnioskowałem że jesteś użytkownikiem.

Jeżeli chcesz nabyć ładowarkę to pomyślałbym o czymś bardziej rozwojowym. Ta ma trochę ograniczeń i wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, punkty poszły do obydwu kolegów.

Ultramata mam już dobrych parę lat, i wiem że jest trochę ograniczony :P

Czyli rozumiem, że mogę usunąć pytanie ze stopki, bo tego ograniczenia dla Ni-xx i Li-xx nie da się zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tego ograniczenia dla Ni-xx i Li-xx nie da się zmienić?

Ja mam Ultramata 16 i tak przy włączaniu można usunąć ograniczenie czasowe... ale jak to jest w 12 ?? Pewnie tak samo...

Może przeczytaj dokumentację od tej 12. Co to znaczy "pewnie tak samo". Nie ma co fantazjować ....

 

Edit: Podpowiem że link do manuala jest w 4-tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Podpowiem że link do manuala jest w 4-tym poście.

Wiedziałem nawet bez podpowiedzi. :shock:

 

Nie mam/miałem 12, więc napisałem magiczne słówko: "pewnie".

Firmy zazwyczaj tak robią, że softy różnych modeli np. ładowarek, są robione na tej samej bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Podpowiem że link do manuala jest w 4-tym poście.

Wiedziałem nawet bez podpowiedzi. :shock:

 

Nie mam/miałem 12, więc napisałem magiczne słówko: "pewnie".

Firmy zazwyczaj tak robią, że softy różnych modeli np. ładowarek, są robione na tej samej bazie.

Linka dałem do przeczytania a nie po to żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.