Skocz do zawartości

Jak połączyć silnik ze śmigłem? Mały problem.


awot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące pytanie. Kupiłem w sklepie modelarskim taki oto zestaw napędowy i mam problem.

 

Dołączona grafika

 

Moim zdaniem coś jest tu nie tak. Sześciokątny otwór w śmigle jest za mały w stosunku do pierścienia na tulejce osadzonej na osi silnika. Poza tym wydaje mi się, że kawałek osi powinien wystawać by wejść w śmigło. Moim zdaniem po założeniu śmigła na taki zestaw i przymocowaniu go oringiem jest niemal pewne, że śmigło nie zachowa prawidłowej pozycji podczas pracy. Poradźcie mi co w tym zestawie jest nie tak i co trzeba zmienić.

Pozdrawiam.

AWOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Cześć.

To śmigło jest raczej do napędu z przekładnią, ale to nic.

Może lekko rozwiercisz(tylko dokładnie,równo)?

Masz może gdzieś niedaleko siebie kogoś co ma skrawarkę, obrabiarkę , tokarkę?

Jak nie to kup śmigło do napędu bezpośredniego np. takie:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=266

Tutaj otwory są większe.

A jaka jest do tego silnika zalecana wielkość śmigła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tylko nie zgodzę z kolegą Działeczka :P

 

To jest po prostu śmigło SF, do lotów wolniejszych, z silnikiem o niskim kV :lol:

(co to za silnik? Bo może rzeczywiście wejść na za wysokie obroty i rozerwać śmigło)

 

A po za tym, jak już musisz to rozwierć, a potem wyważ śmigło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ma być przeznaczony do napędu TOTO-7 i był konsultowany ze sprzedawcą w sklepie modelarskim. W przesyłce zabrakło owej tulejki do mocowania śmigła. Została dosłana później i stąd pewnie pomyłka sprzedawcy.

Na obydwu końcach tulejki jest taka sama średnica. Pomyślałem, że może najprościej by było przetoczyć końcówkę tulejki dopasowując ją do gniazda w śmigle. Co o tym sądzicie?

AWOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jest to raczej : Silnik elektryczny bezszczotkowy BM2408-21T Black.

Zalecanym śmigłem dla tego silnika przy napięciu 11,1V to 8x4 cala, lecz przy zasilaniu 7,4V jest to 9x4 do 10x4,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z internetem zatem dopiero dziś mogę uzupełnić wątek.

Oto silnik

Dołączona grafika

a to śmigło

Dołączona grafika

Skompletował to sprzedawca, ja jestem laikiem w tej dziedzinie. Tak jak wspominałem napęd ten ma być użyty w TOTO 7.

Pozdrawiam

Awot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik ma 1400 rpm/V. Jak będziesz używał pakietu 2S to śmigło jest OK. Przy pakiecie 3S to śmigło może wpadać we flatter - jest za miękkie. Lepsze byłoby takie:

 

Dołączona grafika

 

Jest sztywniejsze i przy większych obrotach ma lepszą sprawność. Niemniej jednak możesz spróbować na tym, które masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.