Skocz do zawartości

Własna wersja 'deltastorm'


razor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

zaczynam budowę nowego latadła, wzorować się będę na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=779331

 

i tu kilka pytań od razu do bardziej doświadczonych :) :

1. Czy depron 6mm będzie odpowiedni dla tego modelu? (czy lepiej EPP ?)

2. Skrzydła bez profilu z depronu 6mm wystarczą?

3. wzmocnienia dam z prętów węglowych (ile mm?)

4. czy dać balsę na natarciu ?

5. przy robieniu zamknięć do luków na magnes, jakiej wielkości magnesy neodymowe wystarczą ? (np takie? siła przyciągania ~450g http://www.magnesy.eu/mpl-5-x-4-x-15-n38sh-magnes-neodymowy-p-14.html oczywiście, wszystko zależy jak się zrobi zamknięcie i czy pakiet będzie na nim 'wisiał')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

mam 2 delty :mrgreen: jedną z canradami (skrzydełka pomocnicze z przodu)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

depron jest wystarczający i moim zdaniem epp tu nie pomoże bo to raczej szybko lata i jest ono zbyt wiotkie

 

6mm na skrzydła wystarczają spokojnie nie wiem jaki masz "depron" ja korzystam z izofloru i jestem usatysfakcjonowany

 

wzmocnienia ? z prętów tam jest tylko rurka węglowa na skrzydle nic więcej ja wstawiłem listewkę sosnową 4mmx6mm i tez jest ok natarcie wzmacniam taśmą lądowanie w trawie zbożu nie uszkadza

 

a co dozamknięcia siła tam potrzebna jest minimalna moja kabinka jest zamykana na rzepa odrobina dosłownie oprócz tego mam jeszcze 2 luki jeden pod silnikiem (goldy silnika i regla) zaklejona na kropelkę cyjanoakrylu tak na wszelki wypadek a trzecią w połowie długości między silnikiem a kabiną do odbiornika łączenia kabli serw i przedłużacza do akumulatora tą zaklejam na taśmę 2 stronną 2 kawałki 6x6mm trzyma idealnie i łatwo wyciągnąć odbiornik

 

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem osobiście zastanawiam się na wersją 2 silnikową lub z jednym silnikiem ze zmiennym vektorem ciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie naszkicowałem model (chcę wiedzieć że wszystko mi się zmieści tam gdzie planuję :) ew. będę miał bazę do poprawek w przyszłości)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

btw ktoś zna dobry program do prostego CAD ? próbowałem użyć FreeCAD i Kompas 3D ale albo się wywalały albo miały problem z rysowaniem.

w rezultacie użyłem program od gugla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompas 3D jest bardzo dobry jeśli chodzi o stronę rysowniczą, lecz mało przydatny z powodu utrudnionego exportu do popularnych formatów, w darmowej wersji.

Jest jeszcze polecany dość często A9CAD - też darmowy.

Ostatecznie jakiś stary Corel po włączeniu siatki i jej ustawieniu gęstości węzłów co milimetr. Modele tego typu (proste "pudełkowce) można całkiem fajnie rysować.

Jeśli nie znajdziesz jakiejś starej, darmowej wersji, można poszukać starej wersji z drugiej ręki (tzn. odkupić od kogoś oryginał ;) ).

 

PS - Cyrax, z tego co widzę, skrzydłą twojej Delty to zwykła płyta, chyba 6mm. Dawałeś jej jakieś wzmocnienia?

Możesz podsunąć jakieś rady co do zachowania się takiego modelu w zalezności od położenia SC?

I jak sprawuje się "Kaczka" w stosunku do Delty, czyli jaki wpływ ma na zachowanie się modelu, usterzenie przednie.

Wydaje się, że u ciebie jest ono stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Przeglądając forum natknąłem się na ten modelik i postanowiłem go sobie zbudować. praca przy nim zajęła mi około 4 dni.

 

Wyposażenie które się w nim znajduje:

 

Silnik - emax CF2812

Śmigło - apc 7x5 (nie było 7x4)

Regulator - emax 18

Pakiet- 1300mAh do 2200mAh

Serwa 9gr

 

Cała delta zbudowana jest z depronu 6mm, wzmocniona rurką węglową 4mm. model został oklejony papierem śniadaniowym na wikol( dlatego taki pomarszczony, szlifowanie prawie nic nie dało :twisted: )

 

A tak mniej więcej wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i miejsce w którym znajduje się cała instalacja:

 

Dołączona grafika

 

Na tym silniku śmiga, aż miło. następny będzie napędzany RAYB2835/16 na śmigle apc 5x5

 

 

Jest i filmik, trochę słaby, ale zawsze:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, widać :)

tylko czy takie wycięcie i włożenie rurki 4mm w depron 6mm nie osłabia go w tym miejscu za mocno? (nie złamie się ? )

 

modelik super wygląda:)

 

jaka masa całkowita Ci wyszła? (i z jakim pakietem - ew. wagę bez pakietu podaj :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga z pakietem 1300mAh wynosi 402gr. Rurkę wkleiłem na poxipol dwu składnikowy i po oklejeniu papierem śniadaniowym nie ma prawa tam nic pęknąć.

Wczoraj podczas lotu otworzyła mi się klapka pod którą znajduje się cała elektronika( puściły 3 magnesy neodymowe) i powyrywało mi kable od regulatora i nowego silnika, którym cieszyłem się 2 dni :D Pakiet poleciał w krzaki, ale po około 30min się znalazł cały i zdrowy. Natomiast modelik spadał z około 30m jak gazeta i nic mu się nie stało.

 

Teraz delta dostanie RAY B2835/16 ze śmigłem 5x5 i pakiet 2200mAh zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.