Skocz do zawartości

Użytkownik Squa mnie oszukał.


kisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkownik tego forum o nicku Squa, sprzedawał lamę na części no to poprosiłem o dwie zębatki główne. Wpłaciłem pieniązki i po kilku dniach zębatki były już u mnie. Otworzyłem kopertę i zaczołem oglądać zębatki; zębatka na wał wewnętrzny ok ale na zewnętrzny uszkodzona przez sprzedającego. Sprzedający zamiast ściągnąć zębatkę z wału to zwyczajnie ją odciął od wału lub odłamał i ja nie mam jak jej zamocować. Więc wytłumaczyłem mu problem i poprosiłem żeby mi oddał pieniądze i ja mu odeślę towar, ale się nie zgodził i napisał że to mój problem. W związku z tym chciał bym ostrzec innych użytkowników forum przed dokonywaniem transakcji z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomysł ze znaczkami nie jest zły... :wink:

Oskary za piękne modele, a obrazki g...a dla oszustów i innego elementu nietolerowalnego społecznie? :wink:

 

Gość daje ogłoszenie, a tu znaczek - "g...y oszust". :devil:

 

Użytkownik Squa jest na forum nowy i może jeszcze się nie domyślił, że w naszym małym świadku zła sława rozchodzi się szeroko. Nie jest to jedyne forum modelarskie, a prawie każdy z nas jest też członkiem innych for.

Bardzo szybko się rozchodzą złe wieści, nie mówiąc o brukania dobrego imienia mieszkańcom Szamotuł.

Jest młody w okresie nastoletniego buntu i pewnie niedługo zrozumie, że "odpowiedzialność za swoje czyny" to nie zwykły frazes, tylko niestety praktyka dnia codziennego.

 

Zachował się nie właściwie i nie okazał skruchy. Młody wiek i brak doświadczenia tłumaczą go tylko częściowo.

Smutne, że mimo wszystko w tym wieku, nie rozumie czym jest oszukiwanie kolegów i to kolegów z wąskiego grona.

 

Skoro nie wyniósł tej wiedzy z domu rodzinnego, muszą mu ją wytłumaczyć obcy ludzie... A to jest zwykle bolesny proces. :twisted:

 

Byli już u nas złodzieje i oszuści i zwykle źle się to dla nich skończyło.

 

Proponuję dać koledze Squa, drugą szansę na naprawienie błędu i dogadanie się z kolegą Kisielem. Zwłaszcza że chodzi o część o koszcie poniżej 20zł. Więcej kosztuje kubełek kurczaka w KFC.

Jeżeli kolega Squa wycenia swój honor i szacunek dla swojej osoby na 20zł i za tyle chce to sprzedać, to faktycznie jego sprawa. Tyle że wtedy nie będzie już mile widziany w gronie polskich modelarzy.

 

Chyba nawet tak młody i pędzony hormonami człowiek, powinien chyba rozumieć, co to jest szacunek ludzi wobec ciebie i osobista godność? :wink:

Akurat tych dwóch rzeczy nie można kupić za żadne pieniądze i trzeba je budować mozolnie, ale stracić można je w sekundę.

 

Ja bym nie sprzedawał się za 20zł. Ale ktoś może mieć inny cennik. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz własnie dzieki linkowi od Strejli dowiedzialem sie o tym temacie. Co prawda przyznaje sie do tego ale mowie naprawde iz nie wiedzialem ze sa uszkodzone ! Skoro juz wyszlo jak wyszlo to postaram sie jak najszybciej odeslac kase a zebatki w ramach przeprosin mozesz zatrzymac bo mowisz ze jedna jest sprawna. wyslij mi tylko na priv dane do przelewu.

 

Jeszcze raz przepraszam ale naprawde nie zdawałem sobie sprawy iz to tak sie skonczy. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie a nie bede zmyslał nie wiadomo czego. Wiec jesli nikt wiecej nie czuje sie urazony to naprawde mi ulzy.

 

Pozdrawiam i przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko się rozchodzą złe wieści, nie mówiąc o brukania dobrego imienia mieszkańcom Szamotuł.

 

Mam nadzieję, że do tego nie doszło, szczególnie, że użytkownik Squa odpokutował już sawoję winę i przeprosił:

 

Jeszcze raz przepraszam ale naprawde nie zdawałem sobie sprawy iz to tak sie skonczy. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie a nie bede zmyslał nie wiadomo czego. Wiec jesli nikt wiecej nie czuje sie urazony to naprawde mi ulzy.

 

Pozdrawiam i przepraszam ;)

Temat chyba możemy uznać za zakończony polubownie i liczę na to, że nie odbije się to niekorzystnie na stosunkach z postronnymi, których ze sprawą łączy jedynie miejsce zamieszkania (np. mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny oczywiście przyjmuję ;) Czekam na przelew, a zębatki mogę ci odesłać. Potwierdź tylko czy na ten sam adres.

madrian napisał/a:

 

Bardzo szybko się rozchodzą złe wieści, nie mówiąc o brukania dobrego imienia mieszkańcom Szamotuł.

 

 

Mam nadzieję, że do tego nie doszło, szczególnie, że użytkownik Squa odpokutował już sawoję winę i przeprosił:

 

Squa napisał/a:

Jeszcze raz przepraszam ale naprawde nie zdawałem sobie sprawy iz to tak sie skonczy. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie a nie bede zmyslał nie wiadomo czego. Wiec jesli nikt wiecej nie czuje sie urazony to naprawde mi ulzy.

 

Pozdrawiam i przepraszam ;)

 

 

Temat chyba możemy uznać za zakończony polubownie i liczę na to, że nie odbije się to niekorzystnie na stosunkach z postronnymi, których ze sprawą łączy jedynie miejsce zamieszkania (np. mnie).

Oczywiście że nie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.