Skocz do zawartości

Kraksa DLG - wypadł kwarc, model wbił się sam :)


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tom_tom

Mój model, zaraz po wyrzucie, zgubił kwarc z odbiornika i przestał się sterować. Fail safe ustawiło stery w neutrum, model wykonał zawrót bojowy i poszedł prosto jak strzała w dół. Z wysokosci około 50 m, z głośnym świstem, wbił się pod kątem 45 st. w glebę - dokładnie pomiędzy modelami Jurka J. :) O mało co nie załatwiłem swoich !!! :) Parę cm dalej - i któryś model do piachu. 1,5 metra dalej, Jurek miałby niezłą dziurę w dachu swojego auta.

 

Straty : mój R-mini rozbity, skrzydło do wyrzucenia (pęknięty dźwigar), dziura w skrzydle Wjagry leżącej obok (złamane skrzydło mojego modelu dobiło do skrzydła Wjagry i kołek do wyrzucania zrobił dziurę w poszyciu)

 

... a było zabezpieczyć kwarc w odbiorniku...

 

5216c2d7aaf02a11.jpg

 

cec7032a79e6f6ba.jpg

 

bae3b688a0b1982d.jpg

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szkoda modelu, ale z drugiej strony dobrze że obyło się bez większych szkód...Nie tylko Panu wypadł kwarc :D - mi też:

rozbitekkj3.jpg

Po tej kraksie obwiązuje odbiorniki i kwarce taśmą klejącą, i sprawdzam to przed każdym lataniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak kwarc sam sie mogl wysunac :| z tego co widzialem to wchodza na wcisk i potrzeba ponad 0,5kg zeby go wyciagnac

Z wysokosci około 50 m, z głośnym świstem, wbił się pod kątem 45 st. w glebę - dokładnie pomiędzy modelami Jurka J. :)

taki atak modelu na przeciwnikow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak kwarc sam sie mogl wysunac :| z tego co widzialem to wchodza na wcisk i potrzeba ponad 0,5kg zeby go wyciagnac

 

Przy rzucie dlg siły są dużo większe niż tylko 0,5 kg. Już było paru takich co nie zabezpieczali kwarców i modele posyłali do piachu. Generalnie we wszystkich modelach powinno się zaklejać kwarce aby nie było podobnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielka skzoda modeli.

 

Dziwie sie że taki wyjadacz jak Tom Tom niezabezpieczył kwarca.

 

Powiem że ja zawsze antenę i kwarc przyklejam do odbiornika taśmą. Podobnie to robię z kablami od serw gdy sa już na swoim miejscu.

 

Panowie pozostaje inwestycja w taśmę za 1zł ;-)

 

Mam nadzieje że jakoś uda się jeszcze wskrzesić modele.

 

Co do wypowiedzi poprzednika to napewno nie miał nawet modelu dlg w ręce i nie ma zielonego pojęcia jakie występują siły przy wyrzucie dlg :lol2:

 

Edit:

 

widzę na foto mx 12 z krótką anteną i mam pytanko:

 

Ile taka kosztuje i gdzie i czy mocno osłabia zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko skrzydło" :lol: skrzydło to skrzydło, zanabyłem skrzydło longshota - teraz dla mnie skrzydło nie jest tylko skrzydłem :)

 

A ten model co mi się rozpadł, jeszcze latał, ale w postaci zmniejszonej o połowę, skrzydła odciąłem za złamaniem i skleiłem w całość - tyle zachodu przez jeden malutki kwarc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

... obliczałem ostatnio prędkość na końcówce skrzydła DLG podczas wyrzutu.

Wychodzi mi, że dochodzi w ostatniej fazie grubo ponad 100 km/h. Czas całego rzutu to

niecała sekunda, więc przeciążenia są faktycznie ogromne, jak napisał Rafał :)

 

Rafałowi gratulujmy kolejny raz miejsca w ścisłej czołówce !!!

 

Malin - co do anteny, to jakbyś chciał ją faktycznie kupić, to skombinuję namiary

Koszt to około 140 zeta.

 

Poniżej link do strony DLG z Hong-Kongu - zobaczcie koniecznie ostatnie zdjecia na

samym dole - jak goście rzucają modele, jak wygina sie belka ogonowa . Pod spodem także fotka najmłodszego zawodnika :)

 

http://www.hkrcss.org/dlg_shamchung_06.html

 

hei_zai_launching_low.jpg

 

dlg_sc_06_31_small.jpg

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fail safe ustawiło stery w neutrum, model wykonał zawrót bojowy i poszedł prosto jak strzała w dół.

 

Czyli szybowiec dobrze wyszkolony. Ma swoje AI i po proistu abyś się nie męczył z szukaniem go zaparkował tam gdzie jego miejsce. Z dokładnoscią co do centymetra :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

:lol2:

:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze normalnie w szoku jestem. Po pierwsze z powodu jakie predkosci osiagaja modele DLG :shock: Juz wiem dlaczego tu nie moze byc mowy o luzach na popychaczach. Co do kwarca - tez bym nie przypuszczal ze moze wypasc sam, ale jak widac wypadl. Drugie co mnie zszokowalo to ladowanie. Model wyladowal ( a raczej zaparkowal) kolo innych modeli i nie narobil szkod. To jest wlasnie to przyslowiowe "szczescie w nieszzcesciu".

 

Tomek - szkoda ze musiales stracic tak pozadne skrzydla przez taka błahostkę. Ale jak wiadomo, uczymy sie na błędach.

 

Tak OT wtrace, ze calkiem mi sie DLG podoba i kto wie, moze tez sie tym zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.