Skocz do zawartości

Przeładowana cela w Turnigy 1800mAh 3s


Kolar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zostawiłem na noc ładujący się pakiet Turnigy 1800mAh 3s zwykłą ładowarką E-sky z balancerem. Rano patrzę, a pakiet jakby lekko spuchnięty :( Zdobyłem woltomierz i zmierzyłem napięcie w celach:

 

1 cela: 4,58V

2 cela: 4,07V

3 cela: 4,07V

 

1 cela jest rozumiem przeładowana i faktycznie tylko ona jest spuchnięta (tzn. tak jakby pod folią znajdowało się powietrze).

 

W związku z tym mam pytanie co z tym zrobić? Jak rozładuję pakiet i naładuję to będzie ok? Czy coś jest z moją ładowarką? Jak to naprawić? Czy mogę latać na tym aku i czy nic się nie stanie? Proszę o odpowiedź :)

 

 

edit:

 

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czytałem na którymś forum, bodaj angielskim, o takim sposobie: możesz spróbować zamrozić ten pakiet,po uprzednim zbalansowaniu, jednak efekt jest mocno niepewny.

Ja sam tego nie próbowałem, więc jest to rada obdarzona dużym ryzykiem dla pozostałych dwóch cel, które można by wykorzystać do stworzenia nowego pakietu dodając nowy na miejsce uszkodzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pakiet odstaw na kilka dni do doniczki....cela powinna trochę powrócic do poprzedniego stanu.....po drugie ładowarki E_Sky to naprawdę szajs, sam się o tym przekonałem.

Nie popieram tego ale jeśli jesteś dobry w lutowaniu to jedną spuchniętą celę możesz odlutowac....nie namawiam bo jest to bardzo niebezpieczne zajęcie.....

Po trzecie za cenę takiego samego pakietu kupisz już na allegro nową Turnigy Accucell 6...naprawdę świetna ładowaczka, sam jej używam od dwóch miesięcy z zasilaczem AT od komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak tylko będę miał kasę i będzie dostawa na hobbycity.com to kupię tą ładowarkę i nowy pakiet od razu, tylko jest wersja bez akcesorii za 23$ i z akcesoriami za 40$... którą wybrać? Te akcesoria są niezbędne?

 

A teraz ładuję ten pakiet, jak skończy to zobaczę czy nie przeładowało i czy jest po równo V, jak będzie to wsadzę do zamrażalnika, zawsze można spróbować :lol:

 

Y/F-22 czy ta opuchlizna z pakietu zejdzie samoczynnie? bo inni pisali na shoutbox'ie że raczej nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz.

 

Może nie jestem jakiś ekstra z angielskiego, ale.... gdzie ty wyczytałeś że w tym komplecie za 23$ nie ma akcesorii a w tym za 40$ są?

 

Komplet za 23$ - KLIK

Komplet za 40$ - KLIK

 

Różnią się one tylko i wyłącznie tym, ze ta droższa jest w magazynie w USA, a tańsza w Chinach. I tyle.

 

A skąd Ci przyszedł do głowy ten pomysł z akcesoriami? :devil:

 

Edit.: Adam szybszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ moja pomyłka, przepraszam, bo myślałem że "w/ accessories" znaczy without accessories :D A nawet dokładnie opisu nie przeczytałem, sorry :oops:

 

Ale to naprawdę jest ogromna różnica, nie wiedziałem że to może być dwa razy tańsze z magazynu w chinach :D

 

Wiecie co ładuję i ładuję ten pakiet (niestety słabym zasilaczem, tylko 200mA :( ) i tak sprawdzam co jakiś czas, to ta napuchnięta cela doszła do 4.20V i od pewnego czasu już nie ładuje jej :) Czyli to chyba nie ładowarka siadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu już nie ładuje jej :) Czyli to chyba nie ładowarka siadła

A co?

 

Pakiet nie może od tak sobie zwiększyć napięcie. Za utrzymanie równego napięcia na każdej z cel jest właśnie balanser w ładowarce. Więc jeżeli było 4.58V to wina tylko i wyłącznie po stronie ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na którymś forum, bodaj angielskim, o takim sposobie: możesz spróbować zamrozić ten pakiet,po uprzednim zbalansowaniu, jednak efekt jest mocno niepewny.

Ja sam tego nie próbowałem, więc jest to rada obdarzona dużym ryzykiem dla pozostałych dwóch cel, które można by wykorzystać do stworzenia nowego pakietu dodając nowy na miejsce uszkodzonego.

Stosowałem ten sposób z lodówką nawet próbowałem z zamrażarką. Udało się tylko w ten sposób usunąć opuchlizne, natomiast wydajność prądowa i pojemność pakietu spadła. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noker

A przepraszam, masz tą ładowarkę że ją polecasz ?

To jedna z gorszych "podróbek" Turnigy Accucell 6, jest z nią bardzo dużo problemów, głównie z balancerami.....dlatego są na stanie a Accucell-a nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z gorszych "podróbek" Turnigy Accucell 6

Zwłaszcza, że pojawiła się rok albo i lepiej PRZED Accucelem.

Faktem jest, że swego czasu B6 miała problem z kalibracją balansera. Czy teraz jest kalibrowana przed opuszczeniem fabryki? Nie mam pojęcia. Za to nie wyje jak opętana wściekłym wiatraczkiem...

Accucel też szczytem dokładności nie jest szczerze mówiąc, ale jakbym miał wybierać wśród budżetowych ładowarek, to też wybrałbym jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pojawiła się wcześniej dlatego napisałem w "", chodziło mi o to że jest to gorsza wersja Accucell-a.....

Za to nie wyje jak opętana wściekłym wiatraczkiem...

No nie wiem coś ty wymyślił z tym wiatraczkiem, ja nic nie słyszę a zazwyczaj ładuje pakiety podczas nauki coby sobie sprawdzać czy wszystko idzie gładko, u mnie nic nie słychać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.