Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wyposażenia do Edge 540T Electrifly


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zwracam się z wielką prośbą do kolegów o pomoc w wyborze elektryki do modelu Edge 540T firmy Electrifly. Niedawno stałem się posiadaczem tego właśnie modelu , składać go zacznę dopiero na początku wakacji, ale juz teraz chciałbym zacząć kompletować do niego cała potrzebną elektronikę ;)

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja modelu:

 

Rozpiętość skrzydeł : 1260 mm

Powierzchnia skrzydeł : 31,6 dm2

Masa startowa : 1470 - 1590 g

Obciążenie skrzydeł : 46 - 49 g/dm2

Długość : 1220 mm

 

W Polskich sklepach zalecają do niego:

 

Silnik : odpowiedni silnik bezszczotkowy (np. AXI Gold serii 2814/xx lub 2820/xx)

regulator obrotów 45A

pakiet li-pol np. Kokam 14,8V 2100 mAh 30C

śmigło 13x8 E Sport lub 12x6E 3D

 

A w sklepach za wodą:

 

Great Planes Rimfire 42-50-800 Out-Runner Brushless motor

Great Planes Silver Series 45A Brushless ESC

Great Planes ElectriFly LiPo 14.8V 2100mAh 20C Power Pack

APC 12x6 e-prop

Futaba S3115 Micro Precision Servos

 

 

 

I tu właśnie prośba o pomoc w wyborze osprzętu. Chciałbym zrobić z niego jak najlepszy model do nauki 3D. Jaki silnik do niego polecacie? Axi i Rimfire chyba odpadają, co powiecie na jakiś silniczek Pulso 2820 lub Emax? A może jakiś silnik z reguletorem z HobbyKing? Byłoby na pewno najtaniej . Zamierzam do niego wrzucić pakiet 4S około 2200mah 30C. Czeka już na niego odbiorniczek AR7000. Dalej, jakie serwa do niego polecicie? Mam na zbyciu 5 serw SG90, ale chyba nic tu po nich ;)Ostatecznie, jakie smigło?

 

Troche dużo tych pytań, ale sam nie byłbym w stanie wybrać niczego odpowiedniego ;(, mógłbym conajwyżej polegać na sprzedawcy w sklepie...

 

Także jeszcze raz proszę o pomoc znawców tematu i z góry serdecznie dziękuję :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co Ci mogę w tym momencie zaproponować to odpowiedniki wyposażenie proponowanego przez producenta w unitedhobbies ( pewnie tam chcesz zakupić RC do modelu ) ? Poszukaj w wolnej chwili gdzieś w internecie - może ktoś poważył model to nam bardzo pomoże w dobraniu RC z głową a nie "po omacku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z chęcią poczytam . Z tego co widzę to bardzo podobny opis do tego: http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=1080

Z tego co widac na filmikach model lata całkiem fajnie, chciałbym z mojego zrobić też taki sprzęt ;) Często robię zakupy w United Hobby, więc najchętniej kupił bym osprzęt tam, ale jeśli lepiej zrobić zakupy gdzie indziej, to też nie ma problemu. Byle było jak najlepiej :) Polecacie zalecane serwa futaby S3115 ? Czy lepiej kupić coś innego? Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem o gotowym do lotu modelu to to waży 53.3oz co daje model do lotu 1492.5g. W tym facet pisze że aku ważyły 8.3oz czyli 232.4g.

 

Zatem gdyby to był mój model wsadziłbym do środka :

 

Silnik taki :

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7708&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_42-40_750Kv_/_600W

 

Regiel taki :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10942

 

( myślę że w takim modelu nie dawałbym BEC'a wtedy bo świadomie podałem Ci troszkę droższego ale z "mocnym" BEC'em).

 

I aku :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7364

 

Do tego śmigło 13x6 :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9349

 

Waga będzie około 100g mniejsza niż tego co oni tam powyczyniali a z tego co widzę model wyważy się na pewno ( u nich jak widać akumulator jest na maxa. do tyłu i jest spore pole manewru do przodu ).

 

Napęd jaki Ci proponuję na pewno da odpowiedni ciąg do dynamicznego wyjścia z zawisu i lotu w pionie ( na brak mocy na pewno nie będzie co narzekać bo napęd da około 2x większy ciąg niż masa modelu ) a czas lotu będzie większy niż na oryginalnym napędzie. Na chwilę obecną uważam ze to najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie. Decyzja należy do Ciebie.

 

Co do serw Futaby są warte ceny, jeśli nie chcesz dawać takich "drogich" serw (aczkolwiek uważam ze na tym nie warto oszczędzać a co do jakości RC które Ci wyżej podałem też nie mam wątpliwości ) aczkolwiek możesz poszukać zamienników w hobbycity byle jakieś nie najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często czytając forum podziwiam Twoje modele i filmiki z Twoich lotów, myślę więc, że polecone przez Ciebie wyposażenie jest co najmniej bardzo dobre :) Dzięki ! Bardzo dużym plusem tych zakupow byłoby to, że mam Platinum member'a w UH i z tego co widzę bym dużo zaoszczędził. Regulator super( tylko nie wiem, czy w pełni wykorzystam jego możliwości ) , pakiet-sam nad nim własnie myslałem, z tym, że nad 25-30C. Szkoda tylko, że większość z tego sprzętu jest niedostępna i nie wiadomo kiedy będzie . Mam wolne jedno serwo HS-81, nadałoby sie tu? Niektórzy je tu montują, lub HS-82MG. Lub też coś takiego:

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6608

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6341

 

Cena tego regla, silnika, śmigła i pakietu to 92.46$ + wysyłka ( pewnie dorzuciłbym jeszcze inne rzeczy np. dodatkowy pakiet lub dwa do tego, więc nie liczę narazie wysyłki )

więc nie tak dużo, sam AXI 2820 kosztowałby więcej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz zadowolony. Może nie koniecznie wykorzystasz regulator w 100% ( aczkolwiek polecam kupić USB key za parę dolarów ) ale nie musisz kupować BEC'a ( dlatego poleciłem taki a nie inny ). Myślę że na dostępność poczekasz parę dni i będzie okej ( ja zazwyczaj nie czekam więcej jak 14dni ).

 

Pamiętaj tylko że zaraz po zakupie silnika dobrze go rozebrać i podkleić magnesy na rzadki CA + zrobić wypełnienie między magnesami z żywicy + mikro balonu. Uchroni Cię to przed niespodziankami w przyszłości ( ja tak robię zawsze przy większych silnikach i przy tym bym tak zrobił ).

 

Serwa kupiłbym lepsze, te podane przez Ciebie są kiepskie. Na kierunek koniecznie MG.

 

Nie wiem czy Ci podejdą ale ja polecam takie ( na kierunek a jak podejdzie to na resztę )

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5192

 

albo szukaj zamienników twoich serw w wydaniu tej firmy ( z platinium member będziesz mieć te serwa w super cenie ).

 

Jeśli masz "wolne" fundusze ściągnij sobie jeszcze Castle Creations BEC 10a ( wychodzi niestety drogo bo koło 100-120zł ) ale masz model pewny w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa Futaby S3115 znalazłem w polskim sklepie za ok 72zł. Te które Ty polecasz mogę kupić za 19,99$ ztuka. Ważą całe nic , także przy okazji bym je dorzucił do jakiegoś zamówienia. Które będą lepsze? I czy lepiej będzie kupić pakiet 25C, 30C, czy wystarczy 20C? Będę czekał aż dzwonek i regiel pojawią się na stanie w sklepie i złożę zamówienie;) Dorzucić do regla Turnigy USB Linker for AquaStar/SuperBrain ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałeś mnie ;) haha właśnie o Futabach z rcskorpion myślałem. Zrobię tak jak mówisz, kupię w HK na kierunek 1 serwko MG które polecałeś, a reszta to będzie Futaba S3115. Na początek raczej nie będę kupował zewnętrznego BEC'a , zobaczę jak będę stał z funduszami ;) Potrzebował będę jeszcze piasty ( niestety też nie wiem jakiej ) i chyba mocowania do łoża silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałeś mnie ;) haha właśnie o Futabach z rcskorpion myślałem. Zrobię tak jak mówisz, kupię w HK na kierunek 1 serwko MG które polecałeś, a reszta to będzie Futaba S3115. Na początek raczej nie będę kupował zewnętrznego BEC'a , zobaczę jak będę stał z funduszami ;) Potrzebował będę jeszcze piasty ( niestety też nie wiem jakiej ) i chyba mocowania do łoża silnika?

Żartujesz :D ? Wszystko w cenie silnika u Chińczyczków :). Nic więcej Ci nie trzeba. Jedynie to ew. sobie kup konektory na regla takie jak dają do aku.

 

Co do aku to 20C przy tej pojemności Ci wystarczą ( rhino mają dobre parametry ) ale możesz dać 25C ( 30C to już będzie przesada - ciężkie są ).

 

Co do unitedhobbies radzę złożyć zamówienie nawet jak jest backorder bo kolejka na "-" będzie rosła i możesz nigdy się nie załapać. ( ja miałem ostatnio tak że klepnąłem silnik i było -6szt gdy kupiłem a parę dni potem -25szt się już zrobiło a w międzyczasie parę dni potem dorzucili 20szt i się załapałem a tamci dalej czekają... jedyne co by mnie teraz powstrzymywało przed klepnięciem zamówienia z backorderami to szalony kurs $ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super ! ! Konektory regiel/silnik mam, regiel/aku także, przedłużacze i rozgałęziacze serw różnej długości też mam w raie czego ( ostatnio się zaopatrzyłem na zapas bo skladam też Extre 300S EPP z HK do zabawy 3D pod domem ) więc chyba wszystko jest już ogarnięte ;) Myślałem nad tym, żeby złozyć teraz zamówienie, ale tak jak mówisz kurs dolara mnie przeraża :shock: Więc chyba poczekam, mam już włączony "new stock alert" do wszystkiego , także pozostaje tylko cierpliwie czekać. W takim razię wezmę na próbę 20C i 30C . Pakiet 25C jest według HK o 8g cięższy niż 30C i o niecałego 1$ droższy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem jeszcze rodziców o zważenie modelu-tak dla formalności;) Wstepnie po oddzielnym zważeniu wszystkich części wyszło około 935g minus waga bodajże 4 serw SG90 czyli minus 36g i tak wychodzi ok 899g ;) Bardzo możliwe, że zostały zważone niepotrzebne rzeczy. Może tak być dlatego, że rodzice zważyli mi wszystko , a możliwe, że są 2 kołpaki i niektóre z drobnych akcesoriów ( popychacze, dźwigienki, śrubki itd.) są też dorzucone na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pakiet 4S ok 2200mah będzie wystarczający;) Tak jak ten Rhino 4S 2150mah. Na silnikach się kompletnie nie znam, więc liczę na waszą pomoc;) Twoja katana jest sporo lżejsza. A co do serw to tylko spojrzałem na wage podaną przez producenta, skoro tak to model będzie jeszcze lżejszy ;) Śmigła będę mógł wypróbować dwa i zobaczyć co i jak :)

W czym silnik Keda 36-16M byłby lepszy od poleconego przez Krzyśka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że narazie poczekam na dostępność silnika w HK, wyjdzie zdecydowanie taniej ;) Jeśli już będę kupwał silnik w Polsce, to pewnie wybiorę emaxa lub dołożę do Pulso zamiast kupować Ray'a :) Bo na Axi mi szkoda kasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.