Skocz do zawartości

Sprzęt dla niedzielnego latacza


kalorymetr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Troche kiedyś sobie czytałem to forum, ale niestety stwierdziłem, że to nie jest hobby na mój wiek. No ale widać po pół roku ochota polatania powróciła, ale nastawienie troche się zmieniło.

 

Więc tak chciałym sobie polatać od czasu do czasu, ale nie robić z tego zajęcia na całe życie.

Poprostu kupić to co tanie i dobre jak chyba wszyscy :D

Chodzi mi o to, że często widziałem tu komentarze typu 'kup aparature za 1000 zl bo i tak Ci sie przyda potem' - otóż mi się nie przyda, bo nie będę miał funduszy dopóki nie skończe edukacji i nie pójde pracować, a wtedy myśle, że nie będzie problemu z kupieniem drugiej i sprzedaża tej.

 

Niestety nie zbyt wiem co brać, żeby się zmieścić w 500-600 zł. Nie boję się używanego sprzętu.

 

Lepiej brać 2.4 ghz czy 35mhz? Nie będę raczej latał z innymi ludźmi.

 

Nie wchodzą w gre zakupy na hobby king z powodu przesyłki za 20 dolarów.

 

Osobiście myślałęm o minimagu czy easy gilderze pro, ale nie wiem co miałbym kupić za czesci zeby zmieścić się w budzecie :P

http://cyber-fly.pl/produkt-886.html

Ten samolot to już wogóle dla mnie wypas bo gotowy do lotu po kupnie :D

 

Nie wiem czy ma on lotki, a bardzo bym chciał takie w swoim modelu, chyba że odradzacie :P

 

edit://

Znalazłęm to na allegro co jaką baterie i nadajnik musialbym kupic jeszcze ? Czy raczej to sie nie nadaje ?

http://allegro.pl/item1033000444_e_sky_6_channel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma lotek.

Jeśli chcesz coś z RTF to Focusa RCM-Pelikan, Cessnę 480.....

Według mnie oczywiście lepsze jest 2.4 gHz....w moim regionie na 35 mHz (praktycznie co 20 sekund) było wyczuwalne trzepnięcie modelem......zakłócenia...

Ja polecam Easy Stara, HK-6X i Turnigy Accucell 6, zestaw dobry na początek...

Ta aparatura co znalazłeś raczej się nie nada....znaczy się mały zasięg, może i wystarczający ale mały.....poszukaj aparatur HobbyKing 4/6 kanałowych podpinanych do kompa, na allegro dostaniesz już taką za 200 zł, nową.

Easy Star z wyposażeniem to 300-400 zł, do tego Accucell 6 za 150 i jakaś aparatura HK za 200 zł, da radę w 600 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci kolego polecił, tak jak poprzednik, Cessnę 480 (np. taką).

Wszystko co będzie Ci potrzebne do okazjonalnego polatania rekreacyjnego masz już w pudełku. Model lata wolno i jest wyposażony w lotki.

 

W dodatku, model posiada już silnik bezszczotkowy (Sky Lady niestety na szczotce), a to znaczna różnica. Zaczynałem swoją zabawę z modelarstwem od podobnego zestawu RTF Pelikana, ale prawdziwa rozrywka zaczęła się po wymianie napędu na bezszczotkowy i pakietu NiMh na lipol.

Aparatura 4 kanałowa, da radę wykorzystać ją w innym modelu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ewentualnie sprzedasz ją bez problemu. Szału co prawda nie będzie, ale sam piszesz, że to ma być zabawa do czasu aż zaczniesz sam na siebie zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cessna to chyba strzał w 10. Aczkolwiek z czytania tego forum pol roku temu zapadlo mi w pamiec ze cessny to zlo na poczatek :P

 

Nie musi byc koniecznie RTF, ale dobrze by bylo zmiescic sie w cenie tej cessny ze wszystkim.

 

Trzeba do niej dokupic ladowarke ?

Da sie w razie czego gdzies kupic czesci zamienne ?(jestem zdania, ze model to sprzet ktoremu klejenie bardzo pogarsza osiagi i wole zakupic np nowe skrzydlo).

 

U mnie raczej nie bedzie problemu z zakloceniami, chyba ze cos innego jeszcze dziala w tym pasmie. Mam zamiar pojecahc sobie na wieś i tam polatać.

edit://

Zapomniałbym. Można tą aprature podłączyć do kompa jako symulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek z czytania tego forum pol roku temu zapadlo mi w pamiec ze cessny to zlo na poczatek :P

Może i tak, ale te budowane własnoręcznie. Wbrew pozorom to trudny model do zbudowania. Ale ten zestaw ręką na sercu mogę go polecić. Sam nauczyłem się nim latać bez problemu-oczywiście po dobrych kilku godzinach na symulatorze.

 

Trzeba do niej dokupic ladowarke ?

Ładowarka jest, nie ma tylko zasilacza. Ale są wypuszczone kable do akumulatora samochodowego.

 

Da sie w razie czego gdzies kupic czesci zamienne ?

Bez problemu. I nie są drogie

 

Zapomniałbym. Można tą aprature podłączyć do kompa jako symulator ?

Nie

 

Swoją drogą tak się rozpisałem, ale na prawdę wystarczy wpisać w "szukaj" po prostu Cessna 480 i trochę poczytać, a odpowiedzi na każde z tych pytań znalazł byś bez problemu

Ale nich Ci będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się budowy? :wink:

Wicherek z napędem elektrycznym, albo depronowy Toto-7 z lotkami.

Trochę pianki z marketu i klej.

 

Nie głupi jest też dobrze opisany na forum Ultron 3D, jeżeli chciałbyś tez trochę poszaleć.

Co do HK, to jak zrobisz zakupy hurtem, zaoszczędzisz więcej niż cena przesyłki, więc nie ma się co bać. Na samym regulatorze możesz zaoszczędzić na przesyłkę.

Jeżsli wolisz RTF, to klasyka - Cessna 480, Piper Cub i wielka trójka: Easy Glider, Easy Star, Sky Lady II.

 

Do samotnego latania, lepszy jest chyba 35MHz - pasmo mniej zaśmiecone, odbiorniki dużo tańśze, ta sama wersja aparatury jest tańśza, niż 2,4GHz, synteza nie jest już tak drogą zachcianką, a umila korzystanie, lepiej sobie dłuższa fala radzi z przeszkodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Y/F - policzyłeś to czy znowu ci się wydaje? Jeżeli chcieć kupić na nowych częściach to wyjdzie lepiej niż 6 stów. Pamiętaj że kolega nie bierze pod uwagę zakupów w Chinach.

 

Według orientacyjnych cen z Allegrogo:

ES - 250

Accucell - 140

Pakiet - 60-100

Zestaw nadajnik odbiornik - niżej stówy będzie ciężko albo badziewie

Regiel 30A - od 60 w górę

Inrunner bezszczotkowy - koło 100zł

Serwa - od 20zł za sztukę

 

Nie liczę kosztów przesyłki a przy zakupie z kilku różnych miejsc nie jest to pomijalna suma.

Będzie nieco taniej jeżeli zostanie przy napędzie szczotkowym (ale tego rozwiązania nie polecam) albo jak kupi outrunner ale to się wiąże z przeróbkami modelu a nie każdy to lubi/umie. Można też zbić koszty kupując używki ale to zawsze ryzyko.

 

Ta Cessna na początek jest bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o cenę. ES to dobra maszyna ale kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es 230 w rc abc...jaka bezszczotka, jaki regulator ?

Wystarczy zwykła zestawowa szczotka i regulator za 30 (mam na sprzedaż nowy, turnigy do szczotek).

Ja latałem na szczotce przez 4 miesiąca ale potem przeszedłem na kręcenie z powietrza i musiałem dac mocniejszy silnik...

Tak więc:

ES- 230

Ładowarka- 30 złwystarczy E_Sky'owa na początek

Serwa- 40 zł

Regulator- 30 zł

Pakiet- załóżmy że 100 zł

Nadajnik- 200 zł (ten 4 kanałowy Hobbyking-a na allegro tyle kosztuje, nowy z gwarancja)

Ale masz rację, lepiej kupic Cessnę, a dodam że można sprzedac nadajnik i ładowarkę (nawet za 100 zł) i kupic Turnigy Accucella i jaką aparaturę HobbyKing-a z allegro...

Czyli

400 zł (cessna) - 100 zł (ładowarka i nadajnik)+ 350 (aparatura i ładowarka) = 650 złotych i masz sprzęt na lata praktycznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepsza cessna od skladania samemu :P Dodam że nie znam sie na tym i dobieranie serw silnikow i montowanie potem mogło by mnie przerosnąć :P

 

Powiedzcie prosze jaka jest roznica pomiedzy ladowarka a zasliczaem i po co mi dobra ladowarka ?

 

Hmm pomyslalem troche(nie latwy wybor) i moze bym sie skusil na te chiny, najbardziej boje sie o przesylke. Tzn zamawialem juz troche przedmiotow z chin(dealextreme) i szlo to okolo miesiaca wiec dosc dlugo, ale zawsze dochodzilo. Najbardziej boje sie o to ze sie zniszczy paczka.

 

Moglibyście mi doradzić co brać jak bym jednak stamtad brał ? Bo Rzeczywiscie jest dość tanio i ta przesyłka nie wydaje się taka straszna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co się bać o przesyłkę - pod warunkiem, że nie weźmiesz opcji najtańszej - nierejestrowanej. Paczka przychodzi zazwyczaj w ciągu tygodnia do półtora, dobrze spakowana i zabezpieczona.

 

Jeśli bierzesz jednak pod uwagę zakupy w Chinach, to np. HobbyCity. Sprawdzony i pewny sklep.

 

Ale jeśli mamy cokolwiek podpowiadać, to powiedz proszę czy chcesz budować czy od razu gotowiec/prawie gotowiec? Jeśli kompletny model, to niestety wtedy trzeba się jednak liczyć ze znacznie wyższymi kosztami przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady zbudować, mieszkam w bloku i nie mam narzędzi ani miejsca na warsztat.

Pozatym nie mam czasu, bo musze się uczyć :P

 

 

Może być też opcja, że sprzęt kupie w chinach a model w pl, bo nie widziałęm tam nic z tych co tutaj poleciacie.

edit://

Tak to ta miejscowość, mam rodzine w Kozienicach :P

 

Powiedzcie prosze jeszcze jak z przesyłka z HK powyzej 3 kilo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli dopuszczasz zakupy w Chinach to ES drastycznie tanieje. Tak jak mówisz - model kupujesz w Polsce żeby nie popsuli w transporcie a resztę osprzętu z Chin. Idzie dłużej ale jest o wiele taniej.

 

Y/F - owszem można latać na szczotce która jest w zestawie ale jeżeli to ma być frajda to niech wrzuci bezszczotkę bo inaczej się na pogodę nie doczeka. Przerabiałem to ze swoim EG Electric i nie chcę nigdy więcej - bezwietrzna pogoda to na wybrzeżu rzadkość. Dlatego w swoim ESie od razu dałem inrunnera i teraz mogę się bawić nawet przy 6m/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jednak nie dam rady z HK kupić ;P No cóż, to zamówie tą cessne i może poźniej dokupie aparature z HK jak będzie okazja, dzięki wszystkim za pomoc.

 

/edit://

zapytam jeszcze, mam dokupic cos odrazu typu smigla co moze sie szybko zniszczyc czy raczej nic sie nie psuje ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.