Skocz do zawartości

Regulator z BECem używany jak regulator bez BECa


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam regulator Turnigy superbrain 40A z 2A BECem.

Jednak chciałem użyć osobnego pakietu do zasilenia odbiornika.

 

Odpiąłem więc czarny i czerwony kabel od wtyczki do odbiornika i zostawiłem sam sygnał.

 

Po podłączeniu zasilania- nic.

 

Dołożyłem czerwony kabel- nic.

 

Pytanie. Czy taka opcja jest w ogóle możliwa? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

 

edit: Jeżeli nie to może szedł by ktoś na zamianę za regulator minimum 50A ciągłego bez BECa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regulator Turnigy superbrain 40A z 2A BECem.

Jednak chciałem użyć osobnego pakietu do zasilenia odbiornika.

 

Odpiąłem więc czarny i czerwony kabel od wtyczki do odbiornika i zostawiłem sam sygnał.

 

Sygnał musi być do czegoś odniesione - analogia do obwodu zamkniętego z bateryjką i żarówką.

 

Przeważnie jest odnoszony do masy, więc zostaw w wtyczce przewód czarny i żółty - powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regulator Turnigy superbrain 40A z 2A BECem.

Jednak chciałem użyć osobnego pakietu do zasilenia odbiornika.

 

Odpiąłem więc czarny i czerwony kabel od wtyczki do odbiornika i zostawiłem sam sygnał.

 

Sygnał musi być do czegoś odniesione - analogia do obwodu zamkniętego z bateryjką i żarówką.

 

Przeważnie jest odnoszony do masy, więc zostaw w wtyczce przewód czarny i żółty - powinno zadziałać

Nie bezcelowo tego nie robiłem.

 

Kilka poprzedni razy na innych regulatorach z BECem zostawienie sygnału i czarnego powodowało pożar :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego miałby się ten pożar robić? Zawsze odłączamy czerwony kabelek, który zasila odbiornik i serwa (wyjście BEC`a). Nawet jak pozostawisz czerwony, też działać będzie. Nie będę opisywał, bo ten problem był już szczegółowo na forum rozstrząsany. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego miałby się ten pożar robić? Zawsze odłączamy czerwony kabelek, który zasila odbiornik i serwa (wyjście BEC`a). Nawet jak pozostawisz czerwony, też działać będzie. Nie będę opisywał, bo ten problem był już szczegółowo na forum rozstrząsany. pozdr.

Nie mam pojęcia od czego.

 

Mam natomiast niezbite dowody w postaci nadtopionego kadłuba w modelu i przepalone czarne kable w UBECu turnigy który miał być źródłem zasilania dla odbiornika.

 

Zastanawia mnie dlaczego regulatory bez BECa mają 3 kable do odbiornika? Nie wystarczył by tylko sygnałowy skoro dwa pozostałe są zbyteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modelarz bawiący się elektrykami nie ma multimetru? i nie może sobie zmierzyć, że ten czerwony nie jest z niczym połączony? Jest wlutowany w puste miejsce lutownicze, a firmy dają typowy kabelek trójżyłowy, żeby mniej obeznani nie pytali, co to za dziwna wtyczka z dwoma drutami, i gdzie ją wpiąć. Choć są też z dwoma. Pooglądaj tego spalonego ubeca i zobacz, co go upaliło, bo mówisz jak kucharz, a nie jak modelarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modelarz bawiący się elektrykami nie ma multimetru? i nie może sobie zmierzyć, że ten czerwony nie jest z niczym połączony? Jest wlutowany w puste miejsce lutownicze, a firmy dają typowy kabelek trójżyłowy, żeby mniej obeznani nie pytali, co to za dziwna wtyczka z dwoma drutami, i gdzie ją wpiąć. Choć są też z dwoma. Pooglądaj tego spalonego ubeca i zobacz, co go upaliło, bo mówisz jak kucharz, a nie jak modelarz.

Modelarz, nie elektronik.

 

Ubec się nie upiekł tylko czarny kabel do niego i z regulatora do odbiornika.

Po zmianie kabli używam tego UBECa jako zasilanie do szybowca a regulator w jednym z samolotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego regulatory bez BECa mają 3 kable do odbiornika? Nie wystarczył by tylko sygnałowy skoro dwa pozostałe są zbyteczne?

A myślałeś jak zasilić taki regulator?

Podpowiem, że do zasilania potrzebuje około 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczył by tylko sygnałowy skoro dwa pozostałe są zbyteczne?

Próbowałeś kiedyś klaskać jedną ręką ? Podłączanie sygnału elektrycznego jednym przewodem, bez drugiego jako poziomu odniesienia, należy do tej samej kategorii... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.