Skocz do zawartości

Witam wszystkich forumowiczów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Marek pochodzę z Niechlowa małej miejscowości w okolicach Głogowa (22 km).

 

Modelarstwem interesowałem się od zawsze. Zaczęło się od małych żaglówek struganych z kawałków kory czy innego "budulca". Potem przyszła kolej na sklejane modele plastikowe, które powstawały najpierw pod czujnym okiem i niekiedy niewielką pomocą taty. Od dziecka również marzyłem o lataniu samolotem RC (mimo, że pochodzę z małej miejscowości ok. 1 tys mieszkańców to istniała u nas kiedyś modelarnia i chyba to ona tknęła we mnie chęć tworzenia maszyn wzbijających się w powietrze ).

 

Potem przyszedł okres zastoju. Ale niedawno powróciły "marzenia" o ulotnieniu samodzielnie stworzonego samolotu. I tak trafiłem na wasze forum, które dość dokładnie niekiedy nawet wręcz łopatologicznie ;D tłumaczy co, jak, gdzie, po co, oraz "od czego zacząć" osobom początkującym jak ja.

 

Więc po przestudiowaniu forum wiem, że najlepiej zacząć od prostego modelu. Jeszcze się nie zdecydowałem, ale niedługo zacznę tworzyć któryś z modeli RWD, wicherek, Toto lub zefirek. Jak uda mi się go ulotnić oraz jak nie braknie mi chęci i zaangażowania(raczej jest to niemożliwe ponieważ modelarstwo jest dla mnie impulsem pozwalającym rzucić palenie, a za pieniądze oszczędzone w ten sposób będą powstać modele) to zajmę się jakimś bardziej wymagającym modelem z lotkami, a może i nawet w całości wykonanym z balsy.

 

Zdecydowałem się także po przeczytaniu różnych tematów na forum, że cały sprzęt potrzebny do zaczęcia zabawy z samolotami RC zakupię w HK.

 

Jak na razie myślę, że wystarczy. Niedługo zacznę was pewnie dręczyć pytaniami i wątpliwościami związanymi z modelarstwem(oczywiście jak nie znajdę wcześniej odp na forum :D ) .

 

 

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich forumowiczów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.