Skocz do zawartości

Na granicy miedzy Anglią a Walią


leszek_c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o to moje filmy z lotem nad rzeką Avon, która dzieli Anglię i Walię. To są moje pierwsze loty gdzie latam z dużą wyskością. Dziś latałem 2 godziny, wyładowałem 4 pakiety, nakręciłem ponad 40 minut filmu z czego powycinałem i zostawiłem ok 15 minut. Najdłuższy lot ok 35 minut;) Komentarze mile widziane.:)

 

Ogólny lot i rozpoznanie terenu:

 

 

A tu zmontowany film z dalszych nagrań, ale powycinałem same wycinku gdzie tylko szybuję. Jak widać lot równy, chyba dobrze wytrymowałem samolot.

 

P.S. Chyba następnym razem zacznę rzucać na vimeo.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Nu bardzo ładnie - teraz już nie widzę innej możliwości jak zakup zestawu do FPV. Filmiki będą stabilniejsze a radocha jeszcze większa... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie, okolica jest znakomita, latanie tez.

Uwagi - silnik w szybowcu sluzy wylacznie do tego by szybowanie bylo mozliwe czyli do wyciagniecia tej zarazy tak wysoko jak sie da. Krecenie akrobacji szybowcen na silniku nie ma sensu.

Wypracuj sobie metode - model nisko, ustawiasz go pod wiatr i tak bys dobrze widzial co sie dzieje i pelen gaz. I trzymasz go dokladnie prosto, kat wznoszenia powinien byc tak duzy by model lecial, byl kontrolowalny ale na granicy tegoz. Wtedy caly uklad jest najbardziej efektywny. Tuz przed zamknieciem gazu SW od siebie, model do poziomu i silnik OFF. Inaczej mowiac - zamykasz gaz gdy model jest ustawiony do szybowania. Wczesniej lub pozniej - i musisz sie ratowac a to kosztuje wysokosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a jeszcze pytanko ...... na jakim pakiecie fruwasz ?

Ja latam na pakiecie Turnigy 1600mAh 3S 20-30C. Starcza od 20-40 i pare minut lotu, zalezy jak latasz. Jak spokojnie się w zbijasz i dużo szybujesz to spoko ponad 40 minut. Jak szalejesz to do 20 minut:)

 

Uwagi - silnik w szybowcu sluzy wylacznie do tego by szybowanie bylo mozliwe czyli do wyciagniecia tej zarazy tak wysoko jak sie da. Krecenie akrobacji szybowcen na silniku nie ma sensu.

Wypracuj sobie metode - model nisko, ustawiasz go pod wiatr i tak bys dobrze widzial co sie dzieje i pelen gaz.

Witam Leszku, dziekuje za wskazówki. Leciałem na silniku bo chciałem wyprobować wszystkich możliwości jakich mogę zrobić za pomocą tego samolotu. Już powoli myślę my kupić sobie jakiegos akrobata;) Jestem zadowolony z tego plane-a, choć brakuje mi videogoogle i calego sprzętu fpv by polatać dalej i wyżej, zobaczyć świat oczami ptaka. jak mi fundusze ne to pozwolą to być może w następnym roku:) Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, inny lot w tym samym miejscu, ale przy lepszej pogodzie i przejrzystosci powietrza:)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zYH7_tsegEA

 

Myślę, że udało mi się osiągnąć pułap pomiędzy 200 - 250 metrów. Sprawdzałem na necie i słupy (pylons) tego mostu po lewej mają wysokość ok. 149 metrów, a ja latałem wyżej niż wierzchołki tych słupów. Hmm, chciałbym jeszcze wyżej, ale do tego już potrzebny zestaw fpv, bo już ledwie samolot widziałem gołym okiem:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.