Skocz do zawartości

Górnopłat z otwieranym włazem dla spadochroniarza


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! chciałem pochwalić się moim pierwszym samolotem spalinowym, który sam zaprojektowałem... jest to model górnopłata o rozpiętości skrzydeł 175 cm długości 100cm

silnik ASP (7,5cm3) konstrukcja skorupowa .Pierwszy oblot okazał się pozytywny... o to fotki poniżej

Dołączona grafika

Profile przykadłubowe

 

Dołączona grafika

 

szkic włazu dla spadochroniarza

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszy oblot okazał się pozytywny...

A spadochroniarz przeżył? ;-)

 

Sympatyczny modelik. Malowany lakierem?

 

Przydałaby się jakaś owiewka, bo taki goły silnik, przytwierdzony do wręgi silnikowej wygląda na niedoróbkę - jakby konstruktorowi się nie chciało wykończyć modelu.

 

Daj jeszcze zdjęcie całości (gotowego modelu), żeby było go widać w pełnej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy oblot okazał się pozytywny...

A spadochroniarz przeżył? ;-)

 

Sympatyczny modelik. Malowany lakierem?

 

Przydałaby się jakaś owiewka, bo taki goły silnik, przytwierdzony do wręgi silnikowej wygląda na niedoróbkę - jakby konstruktorowi się nie chciało wykończyć modelu.

 

Daj jeszcze zdjęcie całości (gotowego modelu), żeby było go widać w pełnej okazałości.

Model pomalowany został w środku czyli kokpit profile przy kadłubowe i środek włazu na spadochroniarza i taśmę 15 metrową reszta kadłubu została oklejona folią oracover .

Owiewka oczywiscie też będzie i zdjęcie całej okazałości ,jak tylko znajdzie się trochę wolnego czasu to zajmę się kosmetyką ;) pozdrawiam Darek

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hmm no z planami będzie problem , ponieważ połowa tego samolotu to jest wzięta z głowy , obliczony został ŚC cięciwa odległości po między skrzydłem głównym a statecznikiem poziomym a reszta to moja fantazja:( i nie mam jako takich planów ... jedyne co to narysowałem sobie na bristolu ... jaki chce uzyskać kształt kadłuba i tyle ... tak że to co posiadam to parę kresek, które w niczym Ci nie pomogą; :ble: a szkoda bo chętnie bym się podzielił :> w dodatku zamontowałem sobie w samolocie otwierany właz i tu musiałem trochę pokombinować z wręgami , aby nie osłabić konstrukcji a właz żeby był wystarczająco szeroki;) następnym razem zbuduje coś z gotowych planów przymierzam się do CSS-13 ale nigdzie nie mogę planów zdobyć ;( i tym razem chce wypuszczać z samolotu zdalnie sterowaną paralotnie ;) będzie dużo frajdy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam już przesyłam filmik mechanizmu i zdjęcia ;)

jest to zrobione najprościej jak można było zrobić:) na serwie i długim ramieniu mechanizm otwiera się i zamyka perfekcyjnie ...na początku nie chciało to ładnie współpracować, bo miałem za krótkie ramie orczyka serwa , ale po założeniu długiego, pięknie chodzi szeroko się otwiera i ładnie domyka i mocno ;)

 

o to zdjęcia po niżej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tutaj zdjęcia kokpitu i zamocowanie serw

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

serwo machanizmy steru wysokości kierunku i gazu w kokpicie

 

http://www.youtube.com/watch?v=xtkhmtxT39w

 

a tutaj krótki filmik jak działa mechanizm otwierania włazu

http://www.youtube.com/watch?v=j99WZcVuXuY

 

pozdrawiam Daruś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu na podany przez Ciebie link, w oknie filmu pojawia się tylko komunikat: "Ten film wideo jest duplikatem przesłanego wcześniej filmu wideo."

tak zgadza się bo coś się zawiesiło i wgrywałem jeszcze raz okazało się że filmik był juz wgrany i dlatego wyskakiwał duplikat ;) teraz jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie

 

Dawno mnie tutaj nie było:) kiedyś obiecałem nagrać zrzut spadochroniarza z mojego modelu ...filmik kiepskiej jakości , ponieważ nagrywany telefonem

no ale doczekaliście się :) pozdrawiam  i zachęcam do oglądnięcia

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=-bWScXghuUs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.