Skocz do zawartości

Silnik szarpie i grzeje się razem z regulatorem


SzalonySzynszyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory latałem na zestawie:

 

- Silnik Turnigy c3530-1100kv

- Regulator Turnigy Plush 30A

- Pakiet Turnigy 2200mAh 20C

- kołpak oryginalny do EGP z łopatkami Graupnera 9x6"

 

Po ostatnim "lądowaniu awaryjnym dziobem w grunt" pojawiły się problemy z silnikiem.

Po pozbieraniu do kupy sprzętu silnik zaczął przerywać, szarpie, czasem "zaskakiwał" i jakoś się kręcił, a regulator i sam silnik strasznie szybko zaczęły się nagrzewać.

 

Myślałem, że to zimny lut na złączach i przelutowałem jeszcze raz goldy przy silniku, ale problem pozostał.

 

Co można z tym fantem zrobić i co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety nie mam pod ręką innego silnika, zamówiłem już w HC Turnigy 35-36A 1450kv, ale dopiero dzisiaj został wysłany więc sprawdzę go pewnie najszybciej za jakiś tydzień =/

Daj znać jak podłączysz. Będzie następna kropla w NASZYM wspólnym Doświadczeniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale z innym silnikiem, wina może być w tym ,że mogły popękać lub urwać się gdzieś w silniku uzwojenia.

Na pierwszy rzut oka silnik może wyglądać dobrze i nawet kabelki z konektorkami nie muszą odpaść, ale może być tak właśnie jak wyżej napisałem.

A regulator może się grzać z tego ,że nie dochodzi z jednej fazy regulatora prąd do silnika.

Jak to będzie taki problem to nic tylko przewinąć stator silnika, i powinien działać jak nowy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Stawiam na upieczony kondensator elektrolityczny w reglu. Czasem można to poznać po wycieku cieczy. Przelutuj kondensator a powinno się poprawić. Oczywiście jeśli nie masz przebicia w silniku (może odpal na innym reglu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buwi777 słusznie zauważył. Skoro regiel się grzeje to odbiornik (w tym przypadku silnik) pobiera zbyt dużo prądu. Silnik może pobierać zbyt dużo prądu tylko gdy impedancja jego uzwojeń jest mniejsza niżeli trzeba. Zatem powodem będzie zwarcie uzwojenia (skrót). Jak ma się dostęp do mostka pomiarowego można zmierzyć szybko rezystancje uzwojeń i stwierdzić które poszło. Można to też metodą techniczną wykonać, ale potrzebujemy tutaj woltomierza i amperomierza oczywiście w układzie poprawnie mierzonego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.