Skocz do zawartości

Jaki pakiet i ładowarka


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić pakiet li-pol lub li-lon do mojego samolotu. 2-3 cele wiec 7,4V albo 11,1V. Ten jest dość ciekawy (tzn tani i wystarczająco mocny) link ale nie wiem czy warto kupować taki tani tzn z jego trwałością moga być jakies problemy itp ? Druga sprawa to ładowarka. Do li-*** trzeba specialne ładowarki i zachoważ ostrożność więc ładowarkę chciałbym od razu z zabezpieczeniami przez przeladowaniem i równym ładowaniem cel. Jeszcze chyba potrzebne jest coś do modelu by w trakcie lotu nadmiernie nie rozładować pakietu wiec tez bym prosil o podanie linku jakiegoś do takowej rzeczy (nie znam nazwy wiec pisze rzecz :P). Z góry dziękuję za odpowiedź. Co do ładowarki to ta chyba jest nie zła tylko chyba bez zabezpieczeń: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku może być... musisz po prstu na niego uważać to podziała bardzo długo... Ta ładowarka to odpowiednik taniego e-sky (sam używam takiej...) jedyny minus to taki, że będziesz nią ładował z pół dnia taki duży pakiet. Za zabezpieczenie pakietu odpowiedzialny jest regulator... musisz mieć w nim zaprogramowane pakiety li-xxx i bedzie ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aha dzieki za odpowiedź. Kupuje ten pakiet: http://abc-rc.pl/p/44/700/akumulator_111v_1200mah_20c_%2840c%29_-_top-win_-_li-pol.html i tą ładowarkę do niego: http://abc-rc.pl/p/7/843/%C5%82adowarka_z_balanserem_lk-1008f_linkman.html i chcialbym się jeszcze dowiedzieć czy to dobry wybór i czy wszystko co do ładowania tego pakietu jest potrzebne ta ladowarka ma (tzn oprocz zasialacza ale to wiem i juz mam) i czy jak zamowie i dojdzie to od razu będę mógł ją naładowac i latać. I ile na tej baterii pociagnie 115W silnik tzn okolo ile czasu bede mogl latać modelem 400g. Z góry thx za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To co wybrałeś jest jak najbardziej dobre. Po podłączeniu do zasilacza wszystko będzie już gotowe do ładowania. Po ładowaniu pakiet będzie gotowy do użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolin101

TA ładowarka nie będzie współdziałać z tym pakietem 400mah, ponieważ prąd ładowania jest zbyt duży. Chyba że pakiet ma możliwość ładowania prądem 2C to tak;]

koszkin

Możesz używać do tego pakietu tą ładowarkę ale czas ładowania będzie dłuuuugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolin101

Ja miałem e-sky tą co pokazuje koszkin i tam był tylko prąd 0,8A

 

koszkin

Trudno powiedzieć ale ja ładowałem z 3-4godz. Teraz mam acucell 6 i ładuje niecałe 45min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc ładowałem tą ładowarką pakiety po 360mAh i nic się z nimi nie działo, a poza tym zaczynam powoli wątpić, że ta ładowarka daje w ogóle te 0.8A gdzie pakiet 1000mAh ładuje się 3-4h, a na ładowarce z prawdziwego zdarzenia 1h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.