Skocz do zawartości

automatyczne wyłączanie komputera


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mały problem. Poszukuje sposobu aby komputer wyłączał mi się samodzielnie po ustalonym czasie od włączenia i nie dało się tego zatrzymać bez na przykład hasła, tak aby osoba niepowołana nie mogła tego zrobić. Chodzi o to że mój brat ma mieć ograniczony dostęp do komputera i żeby się nie zasiedział przydał by się taki program ;)

 

tego próbowałem ale nie działa na "koncie ograniczonym" i na koncie "Gość" (tworzyłem skrót który robiłem "ukryty" i wklejałem do autostartu. Normalnie też się nie da tego uruchomić)

 

Mam nadzieje że wiecie o co chodzi i pomożecie jakość. Sprawdzałem już kilkanaście programów ale one nie włączają się automatycznie po uruchomieniu komputera i trzeba ustawiać za każdym razem czas. Po za tym łatwo można je wyłączyć.

 

 

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panel sterowania>konta użytkowników>zarządzanie kontami.

Możesz dostęp do komputera zabezpieczyć hasłem - będzie to twoje konto, z twoimi ustawieniami i dostępem do twoich programów i plików, nazwane przez komputer "administrator" lub inaczej jak sam nazwiesz.

Komputer utworzy drugie konto nazwane "gość" i przy uruchomieniu będzie dawać do wyboru które dana osoba chce uruchomić. Twojego bez hasła nie uruchomi, może jedynie wejść w "gościa", którego ty możesz skonfigurować wedle własnego upodobania a ustawienia można również zabezpieczyć hasłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to ustawić w dosie , tylko nie pamiętam czy to będzie tylko ograniczało dostęp do internetu czy ogólnie do używania komputera . Ale pamiętam że można komendami w dosie ustawić określone godziny . Jestem teraz w pracy i z głowy nie pamiętam ale może ktoś w międzyczasie to poda lub wrzuci linka do info o tym sposobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie ściągaj i nie instaluj.

W wierszu poleceń (Start->Uruchom->cmd) wpisz : at HH:mm shutdown -s -f gdzie HH:mm to godzina i minuty wyłączenia pc.

 

Np at 12:45 shutdown -s -f

 

Jak chcesz tylko wylogować wpisz at HH:mm shutdown -l

 

Orientacyjny czas pracy , czyli wyłączenia możesz sobie wyliczyć poleceniem TIME.

 

 

Polecenie wpisz sobie do batcha startowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mi chodzi o to że jeżeli włączę komputer o jakiejś dowolnej godzinie on wyłączy mi się po godzinie pracy, nie o określonej godzinie...

 

niestety takie wyłączenie jak w linku który podałem w pierwszym poście nie chce działać bo nie jest to konto administracyjne... a o coś takiego by mi chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki program że komputer wyłączał mi się o danej godzinie - jak sćiągałem jakieś duże pliki to mi się o 2 w nocy wstawać nie chciało. Zaraz poszukam i dam znać ;)

 

Dobra znam lepszy pomysł... nie chce mi się pisać więc masz (próbowałem już kiedyś, więc sposób jest sprawdzony)

Pozdrawiam!!!

 

na filmiku jest błąd powinno być : shutdown -s -t 151561 -c "tekst"

 

 

http://komputery.idg.pl/ftp/kategoria/pc_220/Narzedzia.systemowe/Wylaczanie.komputera.html poszukaj tutaj jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być : shutdown -s -t 151561 -c "tekst"

 

Działa Ci ?

z tego co wiem to jest ograniczenie na 600 sek. na każdym win , nawet na vista. Co to za windows ?

 

tylko problem polega na tym że konto które ma się wyłączyć nie ma uprawnień... wyskakuje informacja że "Klient nie ma wymaganych uprawnień"

 

no trudno... poszukam jeszcze wśród programów... jak narazie wszystkie tylko wyłączają o ustalonej godzinie...

Piotrek2136

Jak klient nie ma uprawnień do wyłączenia pc to co byś nie zainstalował to i tak go nie wyłączy (no nie powinien w każdym razie). Musisz nadać uprawnienia specjalne.

 

W ramach rozrywki umysłowej :wink: przygotowałem Tobie batcha który zatrzymuje pc po 1h .

Jak chcesz zwiększyć o 2h zmień np Set /A Hr = %Hour% + 2

Wklej go do jakiegoś pliku i wywołaj ze skryptu startowego.

 

REM ======= Poczatek

@echo off

@For /F "tokens=1,2,3 delims=: " %%A in ('Time /t') do @(

Set Hour=%%A

Set Min=%%B

Set Sec=%%C

)

 

If /i "%Hour%"=="24" goto set_zero

 

goto next

 

:set_zero

Set /A Hr = 1

goto koniec

 

:next

Set /A Hr = %Hour% +1

 

:koniec

@echo %Hr%:%Min%

 

at %Hr%:%Min% shutdown -s -f

 

REM ======= Koniec

REM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.