Skocz do zawartości

Jaka półmakieta 2.6m?


szpikulec

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Temat pewnie wałkowany milion razy, ale zaczyna mi sie w bańce robić szum informacyjny.

Mianowicie szukam fajnej półmakiety szybowca do latania na zboczu w cenie do 700-800zł.

Wiem, że za te pieniądze kupiłbym pewnie coś lepiej latającego niż wyglądającego, ale jestem typowym wzrokowcem :wink: więc sami rozumiecie...

Zastanawiam sie nad kilkoma modelami:

CMpro DISCUS (najtańszy, ale....)

CMPro Ventus

JSB ASW-28

JSB DG-1000

SZD 39 Cobra 17 (ten od ModelPartner)

Chciałbym mieć jakiś szybowiec o konstrukcji laminatowej do latania na zboczu. Wcześniej latałem śmigłowcami RC, teraz katuje ASW-28 od Pelikana (a w zasadzie dwa: jeden lżejszy do nagrywania filmów z kamerą FlYCamOne ECO i drugi cięzszy do latania na zboczu choć jeszcze nie dokończony)

Który z podanych wyżej wypada lepiej w Waszej ocenie? Który lepiej znosi lądowania na zboczu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMP sobie odpuść. Ja bym kupił ASW-28 od JSB. Bardzo fajny model. Tylko proponuję wybrać sobie egzemplarz osobiście w sklepie bo niektóre modele są zrobione ciężej i mają inne profile przez co szybko latają, a niektóre mają grubszy profil i są wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Cobra. OK. A jak sprawa ma się z "przeżywalnością" lądowań na zboczu? Gdzieś czytałem, że Cobra jest o wiele mocniejsza od produktów CMPro, które to (podobno jak też ASW-28 i DG-1000 od JSB) lubią pękać zaraz za kabina, gdzie zaczyna się belka ogonowa...

Tylko Panowie widzicie - wszystko to "podobno", jak jest faktycznie??

A może jest jeszcze jakiś fajny model o którym nie mam pojęcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cobrę a kolega Discusa z CMPro i jego model już po dwóch i to w miarę łagodnych lądowaniach dorobił się pęknięcia kadłuba. :( To samo ze skrzydłami po cyrklu w wyższej trawie wyrwał mocowanie śruby utrzymującej skrzydło przy kadłubie. Niestety modele CMPro są bardzo delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

No, spoko :D , ale nie ma co sie wnerwiać. Szukam zwyczajnie jakiegoś niedrogiego szybowca tego typu, który nie rozsypałby się po kilku twardszych lądowaniach - a takie są chyba lądowania na zboczach :|

Z tego co Panowie piszecie to jednak Cobra wydaje sie być najlepszym rozwiązaniem, fakt iż nie ma tego "hajtekowskiego" wyglądu co np ASW-28 ale w tym chyba jego siła więc coś za coś.

Aha, jeszcze jedno pytanie: czym się różni Cobra z modelax od Cobry z ModelPartner?? To to samo czy różne modele (w sensie różni wykonawcy)?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te dwie Cobry to dwa takie same modele. Faktycznie na rynku można spodkać dwie wersje. Jedna to SZD 36 Cobra i ma rozpiętość 2300mm, druga to SZD 39 Cobra i ma rozpiętość 2600mm.

Przypuszczam (patrząc na ceny i parametry modelu), że Model Partner podaje złą nazwę, powinien zamiast SZD 39 Cobra 17 wpisać SZD 36 Cobra 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSB to nie CMpro

 

JSB robi w miare dobry model na zbocze mianowicie SALTO H101

po niewielkich modach powinien byc ok.. jak za te kase oczywiscie

 

 

JSB robi jeszcze modelik CONDOR MAGIC EVO4 (ludzie chwalą)ale to nie połmakieta..

nabyłem .. powoli będo go męczył

 

tu salto

Dołączona grafika

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=781099&highlight=salto+h101

 

tu chyba najfajniejszy film z tym modelem:

 

http://www.myvideo.de/watch/5615257/Salto_H_101

 

no i YT:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=uoWdAoTMbxY

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=LGv1_GzKYPM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.