Skocz do zawartości

EDG-1 kilka pytań.


k3m0t

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć wniosek EDG-1, o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, jednak mam kilka wątpliwości:

- we wniosku jest podpunkt:

"Oznaczenie przedsiębiorcy, którego Wniosek dotyczy:

 

Nazwa skrócona:"

 

Według instrukcji "Oznaczenie przedsiębiorcy, którego Wniosek dotyczy:" - oznaczeniem osoby fizycznej jest jej imię i nazwisko oraz ewentualnie inne dodatkowe określenia, czyli piszę wpierw imię i nazwisko, a później dopisek np. nazwa firmy, przykład:

 

Adam Nowak Emoton

 

We wszystkich przykładach, które widziałem w internecie, wpierw pisze nazwa firmy, a później imię i nazwisko, więc moje pytanie brzmi, czy też mogę napisać w tej kolejności:

 

"Oznaczenie przedsiębiorcy, którego Wniosek dotyczy:

Emoton Adam Nowak

Nazwa skrócona:"

Emoton

 

- kolejną moją nierozwikłaną wątpliwością jest podpunkt "Rodzaje działalności gospodarczej* (na pierwszym miejscu należy wskazać przeważający rodzaj działalności)"

 

Moja działalność gospodarcza, będzie się zajmowała sprzedażą odzieży przez internet, np. serwisy aukcyjne, stronę internetową.

 

Na pierwszym miejscu wpisałem numer PKD 47.91Z, który mówi: SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET. Jakie numery jeszcze mogę uwzględnić we wniosku?

 

- kolejnym moim pytaniem jest, gdzie mam zaznaczyć, że sprzedaż będzie się odbywać na terenie całego świata.

 

- jak będzie się miała sprawa w przypadku jeśli klient będzie chciał odebrać towar osobiście w biurze (nie będzie wówczas wysyłki towaru, tylko odbiór).

 

Liczę na pomoc. Tomek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.