Skocz do zawartości

Maksymalne napięcie zasilania odbiorników Assan?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Pasuje mi zasilić odbiornik Assana bezpośrednio z 2 cel Lipol.

Gdzieś słyszałem ,że Assany spoko znoszą do 20-paru Volt, a nawet więcej.

W tej chwili używam pakietów Fe i odbiornik znosi to spokojnie .

Próbowałem bezpośrednio z lipola i też jest o.k. jednak jest już lekko ciepły.

 

Niestety próba doszukania się w instrukcji zakresu napięć dla odbiornika skończyła się niepowodzeniem. :(

 

Więc jak to jest z tym Assanem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Faktycznie nikt nie podaje napiecia maksymalnego - chociaz wielu ludzi o to pyta.

20 volt to na pewno duzo za wysoko. Napiecie pracy tzw "voltage protector" do tych odbiornikow (kondensator elektrolityczny 4700 uF) jest 10V co znaczyloby ze to co w srodku wiecej nie wytrzyma. Wiem ze wielu modelarzy zasila te odbiorniki z 2xLiPo bezproblemowo. Ja tez.

Zreszta - 2 x Lipo = max 8.4V, a 5 x Nicd = max 8V a 5 x Nicd jest dopuszczalne.

W dol z kolei, sprawdzono ze dziala do 2.5V bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pasuje mi zasilić odbiornik Assana bezpośrednio z 2 cel Lipol...

 

Pytałem kiedyś w f-mie Assan o możliwość zasilania bezpośrednio z 2S LiFe/Lipo i odpisali, że można bez problemu. Niestety przy serwach już tak fajnie nie było i skończyło się na dodatkowym BECu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fe pakietami i Assan + Tower Pro 996r nie ma problemu.

Latam tak już drugi sezon i jest o.k. :D

 

Ale do Ravena kupiłem 7,4v serwa i aż się prosi o podpięcie lipoli zamiast ciężkich Fe. :idea:

 

No nic, podłącze jeden odbiornik na próbę (może przez diodę, to zawsze 0,7 V mniej) i włączę w radiu tryb test serwa.

Zobaczymy co będzie po 30 i 60 minutach. :roll:

 

Rdit:

testy wyszły o.k.

Oba odbiorniki zimne. :D

Widocznie ten walnięty właśnie dla tego jest walnięty i się grzeje i traci bindowanie.

Więc jutro pewnie zamontuje je na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa o.k.

Odbiorniki podpięte bezpośrednio pod zasilanie lipol 2 cele sprawują się idealnie.

Mogę polecić ten sposób zasilania modeli 2,0-2,5m bo za jednym zamachem pozbywamy się zbędnych listw montażowych , menagerów zasilania , mamy 2 odbiorniki , 2 osobne zasilania i jakby nie patrzeć w 2,5 m Ravenie jest jakieś zabezpieczenie , na wypadek padnięcia , zasilania czy odbiornika jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Krzychu .

Bo są .

 

http://www.nastik.pl/pakiet-lipol-1500mah-2s1p-balanser-p-952.html

62g (z balanserem w środku )

 

Podane przez Ciebie ciut mniejsze :

http://www.rcdude.com/servlet/the-1419/Hyperion-LiFePO4-Receiver-Pack/Detail

82 g.

 

A i tak ładowanie w 15 mnie nie dotyczy, bo na tych wylatuje 6 lotów ,a Ravenem 6 lotów, to już spora dawka latania, jak na jeden dzień. :wink:

 

Ale zgodzę się , że to ciekawa propozycja i dobra alternatywa dla Lipoli, bo Fe które do tej pory widziałem mechanicznie były nie do zarypania. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.