Skocz do zawartości

osłonka z laminatu


razor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

chcę sobie zrobić osłonkę na pneumatykę do markera

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i pytanie jakich materiałów użyć i jak to wykonać ?

żywica poliuretanowa ponoć może być lżejsza i lepiej się trzymać przy nakładaniu kilku warstw i jest tańsza

jakiej tkaniny użyć? grubej ? cienkiej? jaka gramatura)

(http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=32_73&osCsid=4cba49b43eabfbceb76c58ef7babd306 )

przeglądałem posty dotyczące budowy kadłubów itp. oraz żywicy epoksydowej oraz poliuretanowej.

ile warstw położyć ? nacisk na uchwyt (całą dłonią) to myślę że statyczny około 1kg (dynamiczny - przy ruchu itp. to 2-3kg?), uchwyt opierać się na markerze i lufie będzie jedynie na końcach (z przodu i z tyłu)

 

Pomysł mam taki:

1. Zrobię formę ze styropianu, okleję folią (lub taśmą przylepną)

2. lekko pokryję całość (wysmaruję) żywicą, na to położę tkaninę

3. po lekkim podeschnięciu położę drugą warstwę - pod innym kątem

4. powtórzę to kilka razy

5. poczekam aż wyschnie całkowicie i przeszlifuję

 

czy coś byście poprawili/zmienili ?

 

ew. gdzie w warszawie dostanę tkaniny? (bo żywice to pewno w obi i podobnych kupię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zrób kopyto ze styropianu. Pokryj je szpachlą i bardzo, bardzo dokładnie, wykończ powierzchnię.

 

Następnie nałóż żelkot, poczekaj aż zacznie żelować i zacznij go okładać włóknem. Na początek drobna gramatura, potem grubsza - 3-4 warstwy, każda przesączona żywicą. Lepszy będzie epoksyd, bo poliuretanowa zywica ma tendencję do skurczu podczas zastygania.

W ten sposób uzyskasz formę, której wewnętrzna powierczhnia będzie dokłądnym odbiciem kopyta. Każda ryska lub niedokłądność, będzie widoczna, więc trzeba się postarać.

Formę po utwardzeniu smarujesz rozdzialczem (może być np. pasta do podłóg) i odwracasz proces - tj. Żelkot do formy, włóknina, gramatura cienka, potem grubsza. Dokładne przesączanie.

Zarówno formę, jak i właściwy wyrób, najlepiej laminowac w worku próżniowym, pod tkaniną odsączającą.

Przy bardziej skomplikowanych kształtach, forma musi być dzielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczy ci kopyto z styropianu i oklejone taśmą z warstwą rozdzielającą. Żeby się łatwiej układało to spróbuj tkaniny z zakresu 50 do 100 gram. Ja bym zastosował jakieś 3 warstwy 100 do 5 warstw 50.

 

Robisz tak:

-przykładasz tkaninę i przesącza pędzlem.

-potem druga warstwa

-następna

-jak wyschnie to najlepiej na kopycie przeszlifuj i dotnij naddatki

- pomaluj

 

Z szlifowaniem nie możesz przesadzić bo osłabiasz gotowy wyrób. Jeśli chcesz powierzchnie bardzo gładką to musisz szpachlować.

 

 

A i tam gdzie masz mocowanie możesz dać po pasku tkaniny by to wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składniki kupione, tkanina to chyba coś około 100-140.

 

na razie zrobiłem na kawałku EPP obklejonym torebką foliową dwie warstwy (przekręcone o 30st) na próbę. zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

czy żywicę można czymś zabarwić? chyba byłoby to wygodniejsze od późniejszego malowania (farba pewno z czasem zejdzie).

chodzi mi o ciemny (czarny) kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wracam do projektu, chyba jeszcze całość delikatnie zamaluję cienką warstwą żywicy (tak aby nie strzępiły się włókna po wypolerowaniu).

 

Czy można dodać do żywicy jakiejś farby co by uzyskać trwały efekt?

chciałbym żeby osłonka była czarna/ciemna.

 

Czy można dodać farby akrylowej? czy jakiejś innej specjalnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.