Skocz do zawartości

TOTO 2 na początek?


bartek126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna zaczęły interesować mnie modele samolotów RC a w szczególności szybowce i motoszybowce. Nie dawno skleiłem model wolno latający kowalik. Zamierzam teraz zbudować coś czym będę mógł sobie troch posterować, od razu mówię że wolałbym zaczynać od czegoś z silniczkiem. Moją uwagę przykuł TOTO 2 ze względu na niezbyt skomplikowaną budowę jednak nie wiem czy jest to dobry wybór na początek, jeśli nie to prosiłbym o podanie innych przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Elo,

Toto 2 jest jak najbardziej dobrym modelem jak na początek. Z pewnością nauczysz się przy nim dużo technik pracy z depronem.

Możesz również wykonać: RWD by Skazzo bądź inny model z rodziny Toto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz. Niestety jestem prawie całkowicie zielony jeśli chodzi o elektronikę itp. Jakie polecałbyś zastosować w nim części (silnik, serwo, śmigło i tak dalej) ? I cz mógłbym w nim zastosować nadajnik od helikopteru e-sky cztero kanałowy (taki co dają do lamy v4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy wchodzą w grę zakupy poza granicą kraju?

Jeżeli nie to moje propozycje:

-silnik: Jaki tani Tower pro koszt około 30zł;

-serwa: Tower pro 9g lub turnigy 9g;

-śmigła; dobiera się do silnika , na początek polecam GWS wraz z prop saver-em;

-regulator z serii Hobby king 20A;

-ładowarka e-sky z balanserem;

 

Jest to rozwiązanie najtańsze. Oczywiście poza granicą będzie taniej niż w Polsce.

 

 

Nadajnik od helikoptera być może tylko musisz zmienić bądź przerobić odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wielki dzięki jeśli chodzi o ceny to nie muszą być te z dolnej p?łki, raczej myślałem o rzeczach bardziej wytrzymałych i lepszej jakości. A wracając do odbiornika to co trzeb by było w nim przerobić?

 

P.S.

Wolał bym raczej produkty z kraju bo z zagranicyto nie mam jak ściągać. Myślałem np o składnicy modelarskiej (mają naprawde niezły wybur) jednak wydaje mi się że troche windują ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do depronu używam 3 klei:

Polimerowy firmy Dragon (jest tani, lecz długo schnie. Zato po wyschnięciu jest OK)

Soudal D4B4 (Też w miarę tani, lecz wysycha dużo szybciej przy czym, pieni się co pozwala na szlifowanie go)

i UHU Por (najdroższy z tych trzech, biorąc pod uwagę cenę przy pojemnośći tubki 8) )

 

PS. Tam gdzie nie zależy ci na czasie schnięcia i na możliwośći szlifowania, stosuj polimerowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni temu rozpocząłem budowę mojego TOTO-2 co prawda z początku nie zamierzałem relacjonować moich zmagań z obawy przed obciachem ale zmieniłem zdanie w nadziej możliwość wychwycenia przez was błędów które popełniłem a których nie wychwyciłem. A więc na początek wyciąłem większość elementów ze sklejki

file:///C:/Users/witek/Desktop/IMAG0083.jpg

file:///C:/Users/witek/Desktop/IMAG0086.jpg

file:///C:/Users/witek/Desktop/IMAG0089.jpg

oraz

file:///C:/Users/witek/Desktop/IMAG0085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.