Skocz do zawartości

Brak anteny w odbiorniku 2,4 GHz - jak dorobić


el yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem i szukam pomocy.

W moim odbiorniku 2,4 GHz w Big Lamie odpadła antenka. Był to taki niedługi, może 4 cm przewód. Mój odbiornik działa i żal mi jest kupować nowy tylko po to aby była antenka. chciałbym takową dorobić lub nawet dokupić. I w związku z tym pytania:

1) czy wystarczy dosztukować zwykły kabelek czy musi być to coś specjalnego z odpowiednią długością (może ważna jest długość fasli, częstotliwość itp.)

2) może ma ktoś z Was uszkodzony odbiornik z antenką to bym odkupił i przełożył antenkę jeśli pkt 1 jest niemożliwy

 

A może macie inne pomysły. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tam musi być przewód z sygnałowy.

: :shock: :shock: :shock:

A cóż to takiego??? Wystarczy 3-4 cm kawałek cienkiego przewodu, najlepiej linka (czyli kilka cieniutkich przewodów w środku),nie drut. Będzie wtedy mniej podatna na złamanie.Może być nawet przewód od starego, zepsutego serwa lub przedłużacza serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam musi być przewód z sygnałowy. Przynajmniej ja tak mam.

Że jaki?

 

Ja w swoim odbiorniku 2.4 dałem kabelek od starego serwa (ucięty do pożądanych rozmiarów) żadnych utrat sygnału bądź zaników nie zauważyłem.

 

 

merlin1212

 

Pisaliśmy w tym samym czasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puciu16, kabel ekranowany nie odbiera sygnału, wręcz przeciwnie, nie dopuszcza do odbioru czegokolwiek przez środkową żyłę. Stosuje się go między odbiornikiem a właściwą - nieekranowaną - anteną.

Albo masz go tak podłączony, że nie działa jako ekranowany tylko zwykły.

 

Masz w tej Coronie krótkie czy długie antenki? ZTCW długie są częściowo ekranowane, żeby wysunąć tę właściwą część poza kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za szybką reakcję i pomoc.

Z tego co czytam to dorobienie antenki będzie proste i mi się uda.

Jestem w szoku bo kiedy pytałem w sklepie o to samo to mówiono mi, że musi być to specjalny przewód (materiał) i o konkretnej długości i że mam po prostu kupić nowy odbiornik. Chyba chcieli mnie nakłonić w ten sposób do zakupu odbiornika.

Dolutuję zatem 3 cm linki i będzie git.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czyli piszecie ze najważniejszy jest odsłonięty koniec anteny. Z tego co wiem powinien on mieć pomiędzy 29-30mm. Ale czy długość części osłoniętej także jest ważna, czy musi to byś jakaś wielokrotność długości fali, czy mogę go przyciąć do odpowiadających mi wymiarów?

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.