Skocz do zawartości

Mało brakowało


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na lotnisku przygotowałem model (elektryk) do latania, ustawiłem go na pasie, na wszelki wypadek poruszałem jeszcze sterami, włączyłem w nadajniku timer, dodałem gazu i... nic. Poruszałem sterami - też zero reakcji. Spojrzałem na ekran nadajnika (HiTec, jakby ktoś pytał) - pusto! Jak wyłączony! Wyłączyłem więc nadajnik "pstryczkiem", włączyłem ponownie - uruchomił się, popracował kilka sekund i znowu się wyłączył i tak przy każdej kolejnej próbie. Czasami pracował dłużej, czasami krócej, ale w końcu padał. Dziwny objaw, ale powód prozaiczny: puściły luty mocujące do płytki drukowanej gniazdo do podłączania pakietu. Puściły w tak wredny sposób, że gniazdo nadal trwale i na sztywno siedziało na płytce. Dopiero rozebranie nadajnika i mocniejsze poruszanie gniazdem ujawniło wadę. Lutownica i odrobina cyny załatwiły sprawę.

Najlepsze jest to, że od nieszczęścia dzieliły mnie ułamki sekund! Zdążyłem uruchomić timer i aparatura wyłączyła się tuż przed zwiększeniem obrotów silnika. Pal licho model, ale na latanie przyjechało "stado" dzieciaków z modelarni... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotrek_f3j/m,

aparatura to trzyletnia Eclipse 7 QPCM.

Dodam, że aparatura jest regularnie kontrolowana w serwisie, tak dla świętego spokoju. Niestety, mimo wszystko zdarzają sytuacje jak moja, że tylko Opaczność, zwana przez niektórych szczęśliwym zbiegiem okoliczności, ratuje :ass:. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam podobna sytuacje...

W zeszły weekend bylem na mp w f3j/m w gliwicach...super na treningach ipt.

Przyszły zawody.W pierwszym locie po niecalych 3 minutach model zacza schodzic w korku i w ogole nie reagowal na ruchy dragami ;/

Nadajnik zaczal dzialac jak mu sie podoba,przez co juz sobie nie polatalem :evil: :evil: :cry:

I w ten sposob jeden uszkodzony lut spawil ze caly rok przygotowan poszedl na marne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.