Skocz do zawartości

1S, 138mA - czy można?


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet jak w tytule... o ten. Proszę się nie sugerować "max charge rate" gdyż jest to niedawno wprowadzona wersja v2. Ja mam v1, która z tego co pamiętam ma MCR=1C. Moja ładowarka ma rozdziałkę 100mA więc albo go mogę ładować 100mA albo ryzykować 200mA. I tu pytanie... czy LiPol 138mA mogę pogonić prądem 200mA bez szkody dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to tytułowe LiPol'ki mają zawyżoną pojemność. Posiadam dwa na stanie i jeszcze nigdy nie udało mi się naładować ich do podanych 138mAh. Zamiast tego pojemność dla obu waha się między 118 a 122 mAh. Jakby nie patrzeć prawie 20% mniej niż deklaruje producent. Ciekawe czy v2 to też wielka ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale to 5C zupelnie do mnie nie przemawia. Ale - kosztuje niewiele, mozna poeksperymentowac. Co do pojemnosci - taka roznica to zadna roznica. Nie wiesz jaka metoda oni to mierzyli. Na pewno taka by cyferki ciekawiej wygladaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje "yhm" w poprzednim poście było trochę ironiczne :P Na początku tego wątku napisałem, że mam poprzednią wersję tego LiPol'a, która CHYBA miała podane 1C jako max. ładowania. Tak że dyskusja nie jest o wersji 5C tylko o 1C.

Drugi link przydatny, dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.