Skocz do zawartości

Spuchnięty pakiet.


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sobie dzisiaj polatac extrimkiem, niestety jednak jedna celka z mojego pakietu powiedziala PUFFF i spuchla. Wywalilem ją z pakietu, zostal mi w ręce pakiet 2sp1, celki zdrowe itp itd. Pytanie - czy przerobic to co zostalo na pakiet 2sp1 czy wywalic wszystko w cholere?

Spuchnietą celke wywale do kosza na baterie i akumulatory.

 

Celka padła prawdopodobnie od kreta jaki ostatnio przezyl extrim (w zasadzie ostrzejsze lądowanie) zresztą ten pakiet niejedno juz przeszedl w extrimku ;)

 

Tak czy siak - bede musial zainwestowac za jakis czas w pakiecik 3sp1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Cześć.Przerób pakiet na 2s.Szkoda wyrzucać cały.Ja ostatnio pogoniłem kreta i przy udeżeniu ew ziemię lekko zdeformowała się jedna cela w pakiecie 3s.Zmierzyłem napięcia podczas ładowania na wtyczce balancera i na zdeformowanej celce było ok 0,4v mniej niż na pozostałych dwóch.Ponieważ i tak pakiet spisałem na straty postanowiłem na nim polatać.Zamiast 16 minut lotu silnikowego było 6.Pomierzyłem napięcia i wyszło na zdeformowanej 2,85v a na pozostałych po 3,8 v.Ze względu na to , że celka nie spuchła i była tylko lekko zdeformowana podjąłem próbę reanimacji aku.Rozładowałem dwie pozostałe cele do 3 v/ogniwo i potem naładowałem cały pakiet. Po trzech cyklach ładowania (kontrola napięcia na wtyku balancera) okazało się że wszysto wróciło do normy , a różnica napięć między poszczególnymi celami nie przekracza 0,02v.Okazało się również, że czas lotu silnikowego jest podobny do tego na początku ( przed kretem).Na wyrzucenie tych dwóch pozostałych celek zawsze masz czas, ale jak okażą się być dobre to Ci jeszcze posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.