Skocz do zawartości

Proszę o poradę przy programowaniu rygla Multicont Bl-37 II


dyra63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!.

Po raz pierwszy programowałem regulator , po problemach z wprowadzeniem go w tryb programowania,przy pomocy słownika( instrukcja tylko w cywilizowanych językach) oraz przeglądając forum udało mi się go zaprogramować tzn.włączyć hamulec .W ostatniej fazie musiałem jednak coś "sknocić" ponieważ od zakończenia programowania nie kręci silnik.Serwa działają a silnik nie reaguje na drążek gazu,jednak najbardziej niepokoi mnie to iż rygiel po podłączeniu zasilania bez przerwy wydaję pojedyncze krótkie "pipnięcia"-tak jakby informował o jakimś błędzie.Może któryś z kolegów posiada taki regulator i miał podobny problem.Gdzieś na forum czytałem o możliwości braku połączenia na goldach na styku rygiel silnik- czy jest możliwe aby w nowym silniku lub regulatorze puściły fabryczne luty.Może problem jest bardziej banalny i wynika z mojego braku doświadczenia.Proszę o porady-nadmienię również iż z niczego się nie zakopciło.

Dodam iż pakiet jest w pełni naładowany 3 x po 4,18V, nie mam rewersu na gazie.

Model to Easy Glider Pro:

- silnik Himax 3516-350 W

- regulator jak w temacie

- Lipol Ray G-2 3S 2200

- aparatura Mx-16s

Z góry dziękuje za ewentualne porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jako iż nie uzyskałem żadnej pomocy-postaram się przybliżyć problem- na necie znalazłem filmik który przedstawia bardzo podobny problem,mój regulator przy podłączeniu zasilania wydaje takie same dźwięki -może to kogoś naprowadzi na jakieś wnioski

http://www.youtube.com/watch?v=R-sZyzg5JTg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zwróć uwagę, że większość regulatorów jest fabrycznie zaprogramowana z hamulcem i na to, że silnik w Mx 16s jest na PIERWSZYM kanale, a nie na 3 jak w innych nadajnikach. Spróbuj tak:

- włącz nadajnik i ustaw gaz na max - włącz zasilanie regulatora i jak zacznie pikać przesuń gaz na zero,

- tak samo, ale zacznij od zera do maksimum.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety temat już nieaktualny-bądź co bądź upłynęło pół roku.Jeszcze latem byłem z regulatorem i modelem u instruktora z modelarni w Rybniku-Pana Jurka Markitonia znanego z forum-osoby bardzo dobrze znającej tematy elektroniki . Diagnoza rygiel "kaput" ,jedynie BEC działa poprawnie więc może go jakoś będzie można wykorzystać.Przy okazji okazało się ,że regulatory Multicont wcale nie są takie dobre.Kupiłem Turnigy 40 Plusch i kartę programującą -zero problemów a programowanie śmieszne proste i czytelne - za połowę ceny względem Multiconta. Dziękuję za odpowiedź - pozdrawiam Adam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.