Skocz do zawartości

problem z zasilaniem w szybowcu (mało wydajny BEC ? )


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem na etapie uzbrajania Ventusa i wczoraj przy próbach wyszła dziwna sprawa tzn.

 

w modelu mam takie wyposażenie

 

Regiel Trunigy PLUSH 60A BEC 5V/3A

5x serw SVV-9315

1x serwo TP SG90 (hamulec)

odbiornik Corona RP8D1

Pakiet 3S

 

i tak gdy mam wszysko podłączone i chę wpiąc pakiet to szarpnie wszystkimi serwami jedno z tych serw ssv (lotka lub podwozie) zaczyna kręcić się 360* (fajne te serwa) i tyle dioda w odbiorniku nie świeci a monitor napięcia nie pokazuje nic. Mam wrażenie że to wina mało wydajnego BEC'a ale czy ktoś z was miał podobny przypadek i może to potwierdzić.

 

Gdy odłącze ze 2 serwa wszysko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,

 

jestem na etapie uzbrajania Ventusa i wczoraj przy próbach wyszła dziwna sprawa tzn.

 

w modelu mam takie wyposażenie

 

Regiel Trunigy PLUSH 60A BEC 5V/3A

5x serw SVV-9315

1x serwo TP SG90 (hamulec)

odbiornik Corona RP8D1

Pakiet 3S

 

i tak gdy mam wszysko podłączone i chę wpiąc pakiet to szarpnie wszystkimi serwami jedno z tych serw ssv (lotka lub podwozie) zaczyna kręcić się 360* (fajne te serwa) i tyle dioda w odbiorniku nie świeci a monitor napięcia nie pokazuje nic. Mam wrażenie że to wina mało wydajnego BEC'a ale czy ktoś z was miał podobny przypadek i może to potwierdzić.

 

Gdy odłącze ze 2 serwa wszysko działa poprawnie.

raczej regiel niedokońca sprawny ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w Ibisie 3m też zastosował takie rozwiązanie, czyli zasilanie serw z Bec-a wbudowanego w regulator. Tylko, że w jego przypadku regulator całkowicie odłączał zasilanie do odbiornika (też pracowało tam 6 serw TowerPro MG-16R). Dla pewności zastosowałbym osobny układ BEC i będziesz miał święty spokój, lub osobny pakiet zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że kupiłęm do tego modelu pakiety 3S 5000mAh i chyba bede musiał z nich zrezygnować na rzecz Ni-xx :(

 

z tymi pakietami model i tak ważył 1900g tak więc nie mogę już nic dokładać ... zobaczymy porobię jeszcze testy na innych reglach i osobnym zasilaniu.

proponuję też sprawdzić ten zestaw na innym odbiorniku z tym samym reglem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie problem z potencjometrem albo z komparatorem. Poza tym serwa mają ogranicznik obrotów, który uniemożliwia takie zachowanie więc to jest niepokojące.

 

Rozbierze je, żeby sprawdzić, co się stało - jak uszkodzenie mechaniczne to zobaczysz, a jak elektronikę diabli wzięli to pewnie nie. I może właśnie ono ciągnie zbyt dużo prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.