Skocz do zawartości

Przyzwyczajenie do drążków


mula87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem sobie ostatnio zestaw do nauki który zawiera aparaturę. Ma ona jeden drążek który odpowiada za ruchy modelem w dół/góra i prawo/lewo, jest on umieszczony po prawej stronie w aparaturze. Pytanie moje jest takie czy takie rozwiązanie i wyrobienie odruchów w późniejszym pilotażu samolotu z lotkami są dobre czy też nie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

 

Kupiłem sobie ostatnio zestaw do nauki który zawiera aparaturę. Ma ona jeden drążek który odpowiada za ruchy modelem w dół/góra i prawo/lewo, jest on umieszczony po prawej stronie w aparaturze. Pytanie moje jest takie czy takie rozwiązanie i wyrobienie odruchów w późniejszym pilotażu samolotu z lotkami są dobre czy też nie ?

 

Pozdrawiam

Osobiście preferuje ten własnie sposób (mode 2) bo jestem praworęczny ;D

Sądze, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że poczekam na odpowiedz a nie rozpatrywanie czy to model czy też nie

Odpowiedż już dostałeś, połączenie 2w1 w tym przypadku to nieporozumienie albo...zabawka :idea: Innej odp. nie oczekuj, absolutnie nie nauczysz się tym prawidłowych reakcji. To taj jak byś chciał nauczyś się za pomocą yojsticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuje ten własnie sposób (mode 2) bo jestem praworęczny

Sądze, że jest ok.

Ale on ma tylko jeden drążek więc jak może być OK :?: :mrgreen:

tylko jeden , czy własnie ten omawiany był po prawej ??

Tak czy siak uczyć się na prawej ręce a gaz i kierunki dojdą na lewej łapce :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura ta ma po lewej stronie drążek do gazu, a po prawej drążek który odpowiada za ster wysokości i ster kierunku. Było to tak skonfigurowane fabrycznie dlatego sie pytam czy prawy drążek w modelach np. akrobacyjnych odpowiada za wysokość i kierunek a lewy za gaz i lotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zabawką ,bo jest to zabawka, możesz nauczyć się tylko odpowiednich reakcji w sytuacji kiedy model leci od ciebie i na ciebie.

Tylko że tyle samo oferuje większość symulatorów darmowych.

 

Baw się na tym ale krótko ,potem najszybszy sposób by latać to kolega + kabel trener-uczeń.

 

Co do drążków to masz mode 2 lub 4 tzn lotki lub ster kier. (zależy co ta zabawka obsługuje) plus ster wysokości.

Ja mam mode 4 w kombacie a szybowcem latam w mode 2.

Wbrew temu co wielu mówi wcale nie mieszają mi się systemy a mój syn (miszczu) latał mode 4 w kombacie a mode 2 helikiem .Jak latał to widać było po wynikach.

Mode 4 jest b.wygodne do kombatów bo tam gaz masz cały czas na maksa i lotki wtedy opierasz na maksymalnym wychyleniu gazu i nie mieszają ci się ze sterem wysokości.

 

Poszukaj na forum kolegi z Gliwic i bierz się szybko za latanie w realu.Co do symulatorów to latałem na Feniksie ,był OK bo odczytywał ustawienia z aparatury.Polecam choć może są inne równie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiero teraz wyjaśniłeś. Ale i tak większosć ma lotki i gaz na prawej, a kierunek i wysokość na lewej. To nie wynika z widzimisię tylko jest poparte argumentami.

Większość? Wydaje mi się, że w Mode 4 lata raczej niewiele osób.

Duża część ludzi woli typowe Mode 2, czyli gaz i kierunki po lewej, Wysokość i lotki po prawej. Zapewne wynika to z tego, że ten sposób kierowania modelem przypomina nieco latanie prawdziwą maszyną lub symulatorem. A po której stronie, który drążek - to już preferencje osobiste. Choć większość aparatur oferuje tylko 2 tryby mode.

 

Prawda jest taka, że jak się kto nauczy i jak lubi - tak będzie latał.

Sposób ustawienia drażków jest wyłącznie kwestią indywidualną.

 

Ale nie na tym polegało pytanie główne.

Odpowiedź brzmi - Najtrudniej wyrobić sobie odruchy w sterowaniu modelem lecącym na nas (pozornie odwrócone sterowanie). I tu możesz się czegoś nauczyć.

Ale... Nauczysz się latać modelem 3-kanałowym, bez wykorzystywania jednego steru. Takie sterowanie pojawia się głównie w modelach typu ESA.

Każdy inny model, od 4-ro kanałowego w górę, wymagać będzie ponownej nauki, bo poprawny pilotaż wymaga stosowania wszystkich powierzchni sterowych.

A tego ci brakuje.

 

Mogłeś kupić sobie normalną aparaturę z wejściem na kabel do komputera i ćwiczyć na jakimś darmowym symulatorze.

A w tym wypadku, będziesz musiał jeszcze przełamywać później nabrane, złe nawyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć każdy model jest zabawką, wiec nie dyskutujmy co to jest tylko chciałem się dowiedzieć o przyzwyczajeniach bo na tym będę jakieś wyrabiał chcąc nie chcąc.

 

Na początku to chyba każdy takim latał : http://www.raidentech.com/onsaye3acbar.html więc uważam że nie jest złe na początku bo sam kiedyś na takim latałem ale to było bardzo dawno a chce powrócić do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiero teraz wyjaśniłeś. Ale i tak większosć ma lotki i gaz na prawej, a kierunek i wysokość na lewej. To nie wynika z widzimisię tylko jest poparte argumentami.

Z moich znajomych tylko jeden lata na gazie po prawej - czemu? niewiem..

- reszta lata na mode 2 w tym i ja ;D Czemu? - zapewne nigdy się tego nie dowiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce Cię obrażać co do wyboru modelu.Określenie zabawka wychodzi tylko żeby uświadomić że na tym zrobisz znikome postępy.

Nie przejmuj się, bo jednak zrobisz te postępy.

Jak już kiedyś latałeś ,choćby robiąc krety w każdym locie, to będziesz latał jakiekolwiek wyrobisz sobie odruchy.

Czytałem o dziadku co latał gigantami sterując drążkiem jak rumplem na łódce tzn drążek w lewo -model leci w prawo .

No i co ,latał wyśmienicie.Całe to gadanie o lepszym czy gorszym mode to tak jak ze świętami - Wielkanoc czy Boże Narodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to gadanie o lepszym czy gorszym mode to tak jak ze świętami Wielkanoc czy Boże Narodzenie

Osobiście próbowałem z gazem po prawej (i lot&wys po lewej) podczas pierwszych nauk - szybko jednak dałem to na lewę stronę.

Mi poprostu bardziej pasuje sterowanie modelem na prawej łapce - zapewne pozostało mi to po commodore i grze RIVER RIDE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli faktycznie masz ten model z linka to to jest dziadostwo i jedynie czego się możesz nauczyć to tego aby więcej takiego szajsu nie kupować i to w takiej cenie. :wink:

 

 

co do sterowania to są 4 MODE zresztą wstawiałem to już nie jeden raz !

 

Dołączona grafika

 

zapewnie 90% modelarzy używa MODE 1 i MODE 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.