Skocz do zawartości

Mój pierwszy... szybowiec RC


Ahorex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Modelarstwem zajmuję sie od niedawna. Skleiłem do tej pory już cztery modele kartonowe. Mam ochotę na modele zdalnie sterowane. Chciałbym zacząć od szybowców. Chcę kupić kadłub szybowca z asortymentu Model Making, skrzydło główne ze styropianu i stateczniki chyba z depronu. Aparatura dwukanałowa (wysokość, kierunek lotu). Oczywiście dwa serwa. Moje pytanie brzmi: Czy takiego szybowca będę mógł puszczać z holu?

Bardzo proszę o uwagi i odpowiedź na moje pytanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zrobisz to popuszczasz ale problem zacznie sie jak zawieje i model przy holowaniu będzie się kład na skrzydło bez kierunku nic nie wskórasz.

 

osobiście proponował bym aparaturę minimum 5k z kompem np. Flash5x kupić.

A szybowca np. ELF z Blejzyka. Zestaw niezły na początek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf z bleżyka na 1 model raczej niedobry. Kret murowny z racji łatwości do rozpędzenia tego modelu w mgnieniu oka.

 

Jednak aparature warto mieć dobrą , a ptem modele to już mały pikuś. Sam będziesz robił z balsy czy tam depronu.

 

Zbieraj kase na jakąś aparaturkę fm 35mhz min. 4kanały. Potem szukaj modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, proponuje zebys uzbieral 450zl i zakupil aparature Hitec'a 5x ( w zestawie akumulatory do nadajnika, akumulatory do odbiornika, odbiornik, ladowarka cg22) z kilku powodow:

-ma 5kanalow (kupisz 2-3-4 kanaly a co zrobisz jak juz bedziesz bardziej doswiadczony z tym radiem, bedzie ci kanalow brakowac?? 5kanalow to przyzwoita ilosc)

-wiele mikserow,

-jest sprzetem ktory sie niepsuje,

Sam posiadam ta aparature, technicznie mnie nigdy niezawiodla.

Jesli sie juz na flasha zdecydujesz to warto sie pospieszyc, flashe znikaja z polek sklepu szybko a niebedzie juz produkcji.

 

Co do szybowca to proponuje kupic albo znalesc plany jakiegos balsianego uszatka :) np. Jastrzab, Pelikan (ModelMaiking).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też robiłem swoje pierwsze(po przerwie ;) ) modelarskie zakupy. Stanęło na aparaturce Flash 5X i szybowcu UMI od Blejzyka. Pomijając jakość wykonania kadłuba, któa jest do bani, to ogółem narazie jestem zadowolony. Składam sobie ten szybowczyk powoli a kadłub mam już poszlifowany i poszpachlowany - gotowy do polakierowania :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.