Skocz do zawartości

Przenoszenie rysunku na balsę - problemy.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

W żaden sposób nie wychodzi mi ta czynnosć mimo wielkiej desperacji :rotfl: Pewnie problem jak zwykle leży w szczegółach. Rysunek wręgi - kreslony cienkopisem albo z drukarki atramentowej - przykładam stroną zadrukowaną do balsy i wcieram w niego aceton za pomocą pędzla. Niestety nic nie zostaje na balsie. znaczy, że cienkopis i atramentówka odpadają? A może to mój aceton (rozpuszczalnik acetonowy) ma za mało % w sobie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani aceton, ani nitro, ani żelazko nie pomogło. Nawet łączenie żelazka z acetonem. Z folii pewnie by wyszło ale nie chce mi siejuż kolejny raz drukować.

Bo to dotyczy tylko wydruków z laserówki (przesączanie nitro lub acetonem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z atramentówki, to drukujesz (mocno) na blyszczącej folii. Obraz będzie ładnie wyglądał, ale będzie nietrwały, bedzie się ścierał palcem. Tak wydrukowaną folię kładziesz stroną zadrukowaną na balsę i dosyć przyciskasz rysunek palcem lub np. grzebieniem. Jakbyś chciał wprasować obraz. Rysunek powinien przejść na balse. Musi. Nie używasz żadnych rozpuszczalników. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wydruk na foli jest w 100% skuteczny i śmiało można robić dwie odbitki z jednego drukowania tylko folia musi być grubsza ,ja używałem takich okładek przezroczystych. Po odbiciu ścierasz wilgotną szmatką i możesz dalej drukować na tej samej foli .Dla lepszego efektu pogrób linie żeby było więcej tuszu i nietrzeba się śpieszyć z odbijaniem tusz nie wysycha odrazu

pozdrawiam i ładnych odbitek życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dotyczy tylko wydruków z laserówki (przesączanie nitro lub acetonem).

śmiem się nie zgodzić. Z atramentówki z papieru udało mi się przenieść, użyłem do tego, zdaje się, rozpuszczalnika karbamidowego, z bardzo dobrym efektem.

 

Edit: żeby nie śmiecić bez sensu, do postu poniżej.

Chodziło mi głównie o słowo

tylko

z Twojej wypowiedzi, sugerujesz jako jedyne rozwiązanie drukarkę laserową co jest nieprawdą, bo sam empirycznie to potwierdziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo to dotyczy tylko wydruków z laserówki (przesączanie nitro lub acetonem).

śmiem się nie zgodzić. Z atramentówki z papieru udało mi się przenieść, użyłem do tego, zdaje się, rozpuszczalnika karbamidowego, z bardzo dobrym efektem.

 

A ja bym się z sobą zgodził i to bardzo chętnie. Napisałem że przesączanie nitro lub acetonem dotyczy tylko laserówki - czyli atramentówki nie. Co tu się zgadzać ? Nie kumam o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko to napisane zostalo powyżej, jest tylko chałupniczym sposobem przenoszenia rysunków, planów na balsę.

Informuję, że dysponuję profesjonalną technologią nanoszenia nadruków na rózne materiały. Min także na balsę. Sposób jest nieco podobny do niektórych opisywanych tu i na innych forach.

Z grubsza opis nanoszenia nadruków na balsę opisałem tu:

http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=1297

 

http://www.fsrv.wroclaw.pl/forum/download/file.php?id=2025&t=1

W razie pytań czy wątpliwości chętnie odpowiem.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... , użyłem do tego, zdaje się, rozpuszczalnika karbamidowego

 

 

Czyli nie jesteś pewien ? To po co ci ten empiryzm ?

 

Po drugie primo , wydruk z laserówki czy atramentówki można przesączyć również innymi rozpuszczalnikami , być może nawet kwasem mrówkowym żeby uzyskać ten efekt ale czy o tym mowa ? Przeczytaj jeszcze raz mój post i odniesienie do poprzedniego.

Nie żebym się czepiał , no skąd .... Oczekuję krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.