Skocz do zawartości

Wybór benzyny


olson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat silników

 

- Da 50

- MVVS 58

- ZDZ 60

 

Który ew. wybierać ? DA wiadomo 5 koni, niska waga, wykonanie piękne ale cena również :? . ZDZ 60 ma 5,4konia, 2kg wagi i 1850zł. MVVS 6,8konia :shock: , 2kg wagi i 2000zł.

 

Miał ktoś z was panowie kontakt z tymi silnikami? Który najmilej pracuje, i który byście wsadzili do Extry 260 2,2m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Radze zainwestowac ale miec SILNIK i kupic DA :):):) :mrgreen: ZDZ sa dobre ale kreca mniejszymi smiglami i moim zdaniem maja mniejszy ciag... a ZDZ 60 totalnie nie opyla sie kupywac bo wazy tyle samo co ZDZ 80ccm..... MVVS :cry: :cry: :cry: no coment jak kupisz mva to daj znac zaczne zbierac patyczki od lodow na naprawe twojego modelu ktora bedzie spowodowana zgasnieciem silnika... maja duzo koni ale z tabel wynika to samo ( moj DA ze smiglem 24/8 kreci na normalnej puszce DA 7200obr a MV ma w tabeli na smigle 24/10 7000obr wiec to samo mniejwiecej...) a wazy hoho i jeszcze wiecej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pelikanie ale jak kupisz pelikana to do polowy lopaty on ma proste natarcie;/ wiec przeszlifowalem to i zrobilem ladne natarcie:) elegancko wywazylem i jak nic 7200!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tak jak model w rece trzymalem to wiekszy mial ciag na pelikanie niz na bambuli 23/10 i bieli 20/12 3 lopaty.... jak nic pelikan wymiata :lol::lol: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA znajomego śmigłem bieli 22x8 kręci 7200 na zwykłej puszce. ZDZ tym samym śmigłem 7300 też na najzwyklejszej puszce. Ja bym radził sprawdzić ciąg w bardziej precyzyjny sposób bo tak na wyczucie to raczej wiele nie zmierzysz:p A może sie okazać, że ciąg jest złudny i silnik mieli tym śmigłem na darmo:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeanalizowac smiglo 22/8 a 24/8 te same obroty najwiekszy ciag bierze sie ze srednicy.... kazdy zaklada sobie smiglo jakie mu sie podoba.... bralem model w pion i zdecydowanie czulem w rekach ze bardziej ciagnie na pelikanie niz na bambuli.... nie mam wagi takiej duzej zeby zmierzyc orientacyjny ciag...wiem reka nie dokladny pomiar...ale takie rzeczy sie czuje szczegolnie jak model wezmiesz do zawisu i sprawdzasz jak ciagnie... takie moje zdanie...kazdy bedzie latal na smigle na jakim mu pasuje... ja latam na 24/8 mam 7200obr i sam sie dziwie ze takei sa ale SA i jestem happy :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znalazłem coś takiego:

 

http://modelflyrc.com.pl/product_info.php?products_id=533

 

 

 

może można by było spróbować coś w tym kierunku i cena jest bardzo atrakcyjna, po rozmowie z właścielem sklepu dowiedziałem się że są zamówione też silniki 100 i 150cm3, a silniki są kompletnie wyposażone w zapłon i tłumiki.

te silniki są kopią silnika DA 50, różnią się tylko jednym żeberkiem radiatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.