Skocz do zawartości

właściwości sklejki balsowo-lipowej


false

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak... Opiszę co wiem o sklejce 3mm(teoretycznie). W praktyce ma 2,6-2,7mm grubości. Lipa zajmuje 2x 0,6mm grubości a reszta to balsa. Lipa ma słoje wzdłuż dłuższej krawędzi, zaś balsa w poprzek. Daje to większą wytrzymałość wzdłuż włókien forniru lipowego. Miałem też w rękach 4mm(praktycznie nie wiem ile miała), ale jedyne co pamiętam, to że miała środkowe 2 warstwy z balsy(w poprzek względem siebie) a na zewnątrz 2 warstwy lipy chyba(ale nie dam głowy)też w poprzek w stosunku do siebie. Jak jest z 5mm nie wiem, ale przypuszczam, że w środku dali lipę. Ja po budowach modeli od 1m do ponad 2m stwierdzam, że najlepsza i tak jest 3mm. Jest uniwersalna i dobrze pokrzyżowane włókna dają ogromną wytrzymałość. Przekonałem się o tym projektując pod laser i sklejając swój model Fasst arrow z działu 3D. Wygląda to delikatnie, ale jest sztywne jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.